LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Krepšinio klubo pinigus galėjęs pasisavinti buvęs vadovas stos prieš teismą

Krepšinio klubo pinigus galėjęs pasisavinti buvęs vadovas stos prieš teismą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdyba kartu su Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame dviejų viešųjų įstaigų, turėjusių vystyti ir administruoti krepšinio klubo Šiauliuose sportinę veiklą, direktorius įtariamas pasisavinęs daugiau kaip 320 tūkst. eurų, apgaulingai tvarkęs buhalterinę apskaitą, klastojęs dokumentus ir teikęs neteisingus duomenis apie gautas pajamas. 

Tyrimo metu surinkti duomenys, kad per porą metų viešųjų įstaigų direktorius A. K. galėjo pasirašyti kasos išlaidų orderiuose apie kelių šimtų tūkstančių eurų apmokėjimą dviem Estijos bendrovėms už krepšininkų teisės į atvaizdo naudojimą įsigijimą. Tyrimo metu patikrinus informaciją nustatyta, kad realiai pinigai įmonėms išmokėti nebuvo. Minėtos Estijos įmonės įprastai įgyja teises į sportininko atvaizdo panaudojimą ir parduoda jas klubui. Turimais duomenimis, kaltinamajam galėjo padėti bendrininkas – Estijos bendrovių vadovas. Ikiteisminis tyrimas dėl jo veiklos atskirtas.

Surinkta įrodymų, kad klubo direktorius apgaulingai tvarkė abiejų viešųjų įstaigų buhalterinę apskaitą. Krepšininkams ir kitiems darbuotojams buvo išmokėtas darbo užmokestis, kuris nebuvo įformintas buhalterinės apskaitos dokumentais. Atlyginimas galėjo būti mokamas grynaisiais pinigais.

Kaltinamasis kartu su Estijos bendrovių vadovu galbūt klastojo teisės į atvaizdo naudojimą sutartis, sąskaitas faktūras ir neišmokėjo žaidėjams pinigų pagal sutartis į atvaizdo naudojimą bei piniginių prizų, tačiau juos pasirašė kaip kasininkas kasos išlaidų orderiuose. Be to, A. K. nepateikė duomenų apie sau grąžintą 21 tūkstančio eurų paskolą iš viešosios įstaigos lėšų, dėl ko buhalterė paskolos grąžinimo neįformino kasos išlaidų orderiu ir neįrašė į įstaigos buhalterinę apskaitą.

Baudžiamoji byla perduota Šiaulių apygardos teismui.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas

 
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas