LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT paskatino kaunietę, padėjusią atskleisti nusikaltimą ir atlyginti žalą valstybei

FNTT paskatino kaunietę, padėjusią atskleisti nusikaltimą ir atlyginti žalą valstybei

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba priėmė sprendimą paskatinti pinigine išmoka pilietę už pagalbą išaiškinant ne vieną finansinį nusikaltimą baudžiamojoje byloje. Tokią galimybę numato vidaus reikalų ministro įsakymas dėl atlyginimo už vertingą informaciją apie nusikalstamas veikas, kuriomis daroma žala valstybei.

Įtardama mokesčių slėpimą, pilietė kreipėsi į FNTT Kauno apygardos valdybą, kuriai pateikė informaciją kartu su vertingais dokumentais ir filmuota medžiaga. Moteris ilgą laiką dalyvavo tyrime, teikė įrodymus, visapusiškai bendradarbiavo su tyrėjais.

Remiantis gauta informacija, pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriame patalpas darbinei veiklai nuomojęs Kauno rajono verslininkas įtariamas slėpęs dalį mokesčių valstybei už patalpų nuomą. Tyrimo metu nustatyta, kad per dvejus metus iš 12 subnuomotojų buvo gauta daugiau nei 54 tūkst. eurų pajamų, kurios nebuvo apskaitytos bendrovės buhalterinėje apskaitoje. Tyrimo metu apklausta apie 50 liudytojų, nustatyti 5 įtariamieji, tarp jų – ir patalpų nuoma besiverčiančios bendrovės direktorius, kuris kaltę pripažino ir sutiko atlyginti biudžetui padarytą žalą – sumokėti 16,6 tūkst. eurų mokesčių ir įmokų į valstybės biudžetą. Tyrimui vadovavo ir jį organizavo Kauno apygardos prokuratūra.

Kadangi pranešėjos pateikta informacija buvo naudinga tyrimui, nustatyti asmenys, padarę nusikalstamas veikas, nustatyta turtinė žala valstybei, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovas Antoni Mikulski priėmė sprendimą paskatinti pranešėją 1 500 eurų vienkartine pinigine išmoka.

Tarnyba dėkinga visiems pilietiškiems gyventojams, kurie padeda atskleisti finansinius nusikaltimus. Gyventojai kviečiami pranešti apie atvejus, kai galėjo būti padaryta žala valstybei, pasitikėjimo telefonu (tel. Nr. (8 5) 271 66 94) arba el. paštu [email protected] Būkime pilietiški ir neleiskime pelnytis nesąžiningiems asmenims.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas

 
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas