LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT: ortopedine įranga prekiaujančios įmonės iš Valstybinės ligonių kasos apgaule savinosi didelės vertės lėšas

FNTT: ortopedine įranga prekiaujančios įmonės iš Valstybinės ligonių kasos apgaule savinosi...

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdyba kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra, vykdydama didelio masto ikiteisminį tyrimą, atliko kratas ortopedine įranga prekiaujančiose bendrovėse. Kratos atliktos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių regionuose, įtariamųjų gyvenamosiose vietose, automobiliuose ir įmonių patalpose.          

Tyrimas atliekamas dėl, kaip įtariama, didelės vertės svetimo turto įgijimo apgaule ir apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo. Tyrimo metu nustatyta, kad Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių regionuose veiklą vykdančios penkios įmonės laikotarpiu nuo 2018-01-01 klastojo dokumentus, nustatytos formos prašymus, asmenų parašus apie neva pagamintus įtvarus, ortopedinę avalynę ir kitą ortopedinę įrangą ir pateikdavo juos Valstybinei ligonių kasai (VLK). Apgaulingai tvarkydamos buhalterinę apskaitą, įmonės pasisavino ne mažiau nei 1 mln. eurų VLK skirstomų lėšų. Pažymėtina, kad gautas lėšas įmonių vadovai arba bendrininkai nuimdavo grynaisiais pinigais ir pasidalindavo, naudodavo įmonės reikmėms.

Šiame tyrime iš viso atlikta daugiau nei 20 kratų. Surasta ir paimta didelis kiekis tyrimui reikšmingų dokumentų ir duomenų. Įtariamieji stengėsi išvengti sulaikymų, sunaikinti tyrimui reikšmingus įrodymus, tačiau jiems to padaryti nepavyko. Apribota įtariamųjų turto vertė – per 300 tūkst. eurų.

Kratų metu sulaikyti 5 asmenys. Jiems pareikšti įtarimai pagal Baudžiamąjį kodeksą dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, sukčiavimo stambiu mastu ir dokumentų klastojimo.

Šiuo metu tyrimas tęsiamas, įtariamųjų ratas gali plėstis. FNTT ir toliau stebi įmones, teikiančias panašias paslaugas. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas

 
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas