LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT dėkoja piliečiams, padedantiems ikiteisminiam tyrimui dėl ortopedijos įmonių

FNTT dėkoja piliečiams, padedantiems ikiteisminiam tyrimui dėl ortopedijos įmonių

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai praėjusią savaitę paviešinus didelio masto operaciją ortopedijos įmonėse, gyventojai suskubo informuoti apie daugiau įtariamų neteisėto Valstybinės ligonių kasos lėšų panaudojimo atvejų. Tarnyba dėkinga pilietiškiems gyventojams – jų atskleista informacija gali būti labai vertinga tebevykstančiam ikiteisminiam tyrimui.

Todėl FNTT prašo visų, kuriems nesant poreikio buvo siūlomi, bet neišduoti ortopediniai įtvarai, arba išduotas tik vienas gaminys, nors dokumentuose buvo parašyta, kad turi būti išduodami keli, taip klastojant dokumentaciją, pranešti apie tai pasitikėjimo telefonu (tel. Nr. (8 5) 271 66 94) arba el. paštu [email protected]. Būkime pilietiški ir neleiskime nesąžiningiems asmenims pelnytis iš valstybės.

Primename, kad tyrimas pradėtas dėl, įtariama, didelės vertės svetimo turto įgijimo apgaule ir apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo. Tyrimo metu nustatyta, kad Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių regionuose veiklą vykdančios penkios įmonės nuo 2018 metų sausio 1 dienos klastojo dokumentus, nustatytos formos prašymus, asmenų parašus, ir įkalbėdavo gyventojus pasirašyti reikalinguose dokumentuose, kad neva gavo ortopedinius įtvarus, protezus, ortopedinę avalynę ir kitą ortopedinę įrangą. Vėliau neteisingi duomenys buvo pateikiami Valstybinei ligonių kasai, siekiant apgaulės būdu gauti kompensacijas. Tyrimas tęsiamas, įtariamųjų ratas gali plėstis.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas

 
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas