LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Bendro teisėsaugos darbo dėka aptikta daugiau kaip 1 milijonas neapskaitytų eurų

Bendro teisėsaugos darbo dėka aptikta daugiau kaip 1 milijonas neapskaitytų eurų

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras organizuoja ir vadovauja ikiteisminiam tyrimui, atliekamam dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo. Vykdant šio tyrimo veiksmus, Vilniuje, Kaune ir Alytuje atlikta 21 krata, kurių metu rasta 1 mln. 30 tūkst. eurų grynaisiais.

Šių metų vasario mėnesio pabaigoje Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyboje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo. Šis tyrimas buvo pradėtas po to, kai iš Vokietijos Federacinės Respublikos teisėsaugos institucijų buvo gauta informacija, kad Lietuvos Respublikos piliečiai, įtariama, dalyvauja nusikalstamoje schemoje. Pagal šią schemą, prisidengiant prekyba tauriaisiais metalais ir juvelyriniais dirbiniais, įtariama, buvo legalizuojami nusikalstamu būdu gauti grynieji pinigai.

Ikiteisminio tyrimo metu gauti duomenys, kad du Lietuvos piliečiai (tėvas ir sūnus), periodiškai automobiliais iš Lietuvos Respublikos į Vokietijos Federacinę Respubliką taip pat į Čekijos ir Lenkijos Respublikas gabeno elektronikos prietaisų dalių bei automobilių katalizatorių laužą, turinčius tauriųjų metalų. Nustatyta, kad tauriųjų metalų laužas į Lietuvos Respubliką buvo pristatomas iš Ukrainos. Šie asmenys kelis kartus per mėnesį vykdavo į Europos Sąjungos valstybes, iš kurių grįždavo su didelėmis grynųjų pinigų sumomis, kurias perduodavo Vilniaus apskrityje gyvenančiam bendrininkui. Iš viso šiuo metu šiame tyrime nustatyti trys įtariamieji. Jiems įteikti pranešimai apie įtarimus. Vienas asmuo suimtas 1 mėnesiui. Vyrai anksčiau neteisti.

Koordinuojant bendrus tyrimo veiksmus su Vokietijos pareigūnais, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai atliko Lietuvoje 21 kratą įtariamųjų gyvenamosiose vietose, pagalbinėse patalpose, sandėliavimo patalpose, automobiliuose. Kratų metu vieno iš vyrų gyvenamojoje vietoje rasta ir paimta 1 mln. 30 tūkst. eurų grynųjų. Įtariamųjų naudojamuose trijuose automobiliuose rastos įrengtos specialios slėptuvės pinigams gabenti. Taip pat šių asmenų naudojamose sandėliavimo patalpose rasta ir paimta apie 3 tonas elektronikos prietaisų dalių bei automobilių katalizatorių laužo, galimai turinčio tauriųjų metalų. Kratų metu paimti kiti tyrimui reikšmingi daiktai (telefonai, kompiuteriai, planšetės) bei dokumentai.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad už šią nusikalstamą veiką gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 7 metų. 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas

 
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas