LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Baigtame tyrime atskleistos klaipėdiečio parduotuvės savininko čekių manipuliacijos, o nesumokėtų mokesčių suma siekia ketvirtį milijono eurų

Baigtame tyrime atskleistos klaipėdiečio parduotuvės savininko čekių manipuliacijos, o nesumokėtų...

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba ir Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir vienos Azijos valstybės gaminiais prekiaujančios parduotuvės savininkui pareiškė įtarimus nuslėpus beveik 700 tūkst. eurų pajamų. Atskleista, kad pardavus drabužius, avalynę ir paklausias prekes buvo nesumokėta daugiau kaip 250 tūkst. eurų pridėtinės vertės, pelno ir gyventojų pajamų mokesčių.   

FNTT tyrėjai atskleidė, kad uostamiestyje, Taikos g., įsikūrusi parduotuvė dalį savo prekių parduodavo šešėlyje. Nustatyta, kad pirkėjams, atsiskaičiusiems už įsigytus drabužius, avalynę ir kitas prekes banko kortele, buvo neišduodamas kasos čekis. Kitiems pirkėjams, kurie mokėjo grynaisiais pinigais, buvo išspausdinamas čekis, kad jie sumokėjo banko kortele. Gauti  neapskaityti pinigai buvo perduodami parduotuvės vadovui. Tyrimo duomenimis, šešėlinė manipuliacija atsiskaitymo čekiais sudarė sąlygas per kelerius metus neapskaityti šimtų tūkstančių eurų.

Atskleista, kad parduotuvės savininkas kiekvieną pirkimą pats kontroliuodavo. Parduotuvėje įrengtos stebėjimo kameros buvo skirtos labiau ne prekėms saugoti, o kasos aparatui stebėti, kad parduotuvės darbuotojos apskaitytų tik dalį parduodamų prekių. Už šią veiklą parduotuvės savininkas kas mėnesį skirdavo priedą prie darbo užmokesčio – leisdavo pardavėjoms pasirinkti prekių iš parduotuvės asortimento už 30 eurų.

Atliekant kratas parduotuvėje buvo aptikta slaptavietė, kurioje buvo laikomos šešėlyje gautos lėšos. Bendrai kratų metu grynaisiais pinigais buvo rasta ir paimta 30 tūkst. eurų.

Baigtame ikiteisminiame tyrime įtarimai apgaulingu apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų pateikimu pareikšti tiek parduotuvės savininkui, tiek juridiniam asmeniui – bendrovei. Ikiteisminio tyrimo metu savanoriškai atlyginta beveik 67 tūkst. eurų nesumokėtų mokesčių suma.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Tai jau trečias FNTT Klaipėdos apygardos valdybos baigtas ikiteisminis tyrimas, siejamas su šešėline azijietiškų drabužių, avalynės ir kitų gaminių prekyba. Skaičiuojama, kad bendra nesumokėtų mokesčių suma siekia beveik 340 tūkst. eurų, o savanoriškai atlyginta – daugiau kaip 70 tūkst. eurų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas

 
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas