Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
2017 m. balandžio 20 d. įstatymu Nr. XIII-305 Lietuvos Respublikos Seimas ratifikavo 1997 m. lapkričio 21 d. Derybų konferencijoje priimtą Konvenciją dėl kovos su užsienio pareigūnų papirkimu sudarant tarptautinius verslo sandorius (toliau – Konvencija), kuri įsigaliojo 2017 m. gegužės 3 d.
Prisijungdama prie Konvencijos, Lietuva tapo 42-ąja valstybe, įsipareigojusia aktyviai kovoti su užsienio pareigūnų papirkinėjimu tarptautiniuose verslo sandoriuose ir nacionalinėje teisėje nustatyti atsakomybę fiziniams ir juridiniams asmenims už užsienio pareigūnų papirkimą, sudarant tarptautinius verslo sandorius. Pagal Konvenciją valstybės turi imtis priemonių, kurios užtikrintų, kad kyšis ir papirkus užsienio pareigūną gautos pajamos arba turtas, kurio vertė atitinka tokių pajamų vertę, būtų areštuoti ir konfiskuoti arba kad būtų taikomos tokį pat poveikį turinčios piniginės sankcijos.
Užsienio pareigūnų papirkimu pagal Konvenciją yra laikoma, kai bet koks asmuo, siekdamas gauti su verslu susijusios nepelnytos naudos arba išlaikyti jau įgytą naudą, užsiimant tarptautiniu verslu, tiesiogiai ar per tarpininkus tyčia siūlo, žada duoti ar duoda bet kokį nepagrįstą piniginį ar kitokį atlygį užsienio pareigūnui kaip užmokestį jam asmeniškai arba trečiajai šaliai už pareigūno veikimą ar neveikimą einant oficialias pareigas.
Siekiant pagerinti kovą dėl užsienio pareigūnų papirkinėjimo tarptautiniuose verslo sandoriuose, būtina Lietuvoje didinti finansų įstaigų ir kitų įpareigotųjų subjektų švietimą, kad korupciniai nusikaltimai bei su jais susijęs pinigų plovimas būtų pastebimi kuo greičiau. Įgyvendinant Konvencijos nuostatas, buvo papildytas Galimo pinigų plovimo ir įtartinų piniginių operacijų ar sandorių atpažinimo kriterijų sąrašas, patvirtintas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – FNTT) direktoriaus 2014 m. gruodžio 5 d. įsakymu Nr. V-240, įtraukiant šiuos kriterijus:
Finansų įstaigos ir kiti įpareigotieji subjektai, nustatę vieną iš minėtųjų kriterijų, privalo informuoti FNTT, pateikdami pranešimą apie įtartiną piniginę operaciją ar sandorį Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo 16 straipsnyje nustatyta tvarka.
Aktuali informacija dėl pranešimų apie įtartinas pinigines operacijas ar sandorius teikimo FNTT tvarkos: čia.
Biudžetinė įstaiga
Šermukšnių g. 3, LT-01106 Vilnius, Lietuva
Telefonas (8 5) 271 75 94. El. paštas dokumentas@fntt.lt
Kodas Juridinių asmenų registre: 188608786
Duomenys apie Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
© 2020 Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos. Sukūrė: UAB „Fresh media"