LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Viename uostamiesčio autoservise – neapskaitytos lėšos ir papildomi priedai meistrams

Viename uostamiesčio autoservise – neapskaitytos lėšos ir papildomi priedai meistrams

   Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai atliko tikslinį patikrinimą autoservise, remontuojančiame daugiausia iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir įvairių Europos valstybių atgabentus automobilius. Paaiškėjo faktai apie neapskaitytų lėšų ir darbuotojams galbūt mokėtus atlyginimus vokeliuose, kas vertinama kaip Baudžiamojo kodekso pažeidimai.     

   FNTT duomenimis, iš JAV ir Europos pargabentų automobilių kėbulo remonto ir dažymo darbus servise dirbo ne tik individualią veiklą pagal pažymą deklaravęs savininkas, bet ir dar 6 darbuotojai. Pirminiai duomenys rodo, kad dalis klientų sumokėtų lėšų nebuvo apskaitoma buhalterinėje apskaitoje. Preliminariai skaičiuojama, kad per dvejus metus autoservise už atliktus darbus galėjo būti neapskaityta apie 40 tūkstančių eurų. Įtariama, kad dalis šešėlinių pinigų buvo skiriama autoserviso meistrams mokėti neoficialius papildomus priedus prie gaunamo atlyginimo.  Turima duomenų, kad šešiems dirbantiems klaipėdiškiams papildomai kas mėnesį buvo mokamas  nuo 100 iki  400 eurų buhalterijoje nefiksuotas priedas.

  FNTT Klaipėdos apygardos valdyba tęsia ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Minėtą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas