LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Šešėlinės pajamos už poliuretano putas šildė Šiaulių verslininką

Šešėlinės pajamos už poliuretano putas šildė Šiaulių verslininką

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdyba kartu su  Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų pateikimo mokesčių administratoriui. Įtariama, kad privačius namus poliuretano putomis šiltinęs verslininkas nuslėpė daugiau kaip 34 tūkst. eurų.

FNTT Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos tyrėjai išaiškino, kad Šiauliuose veikusi bendrovė keliuose interneto portaluose skelbėsi per keletą dienų visoje Lietuvoje atliekanti individualių namų, sodo namelių apšiltinimo darbus. Patrauklias paslaugos kainas reklamavusi  bendrovė  darbus atlikdavo tiek statomiems, tiek jau pastatytiems namams.

Apskaičiuota, kad per vienus metus bendrovės direktorius į buhalterinę apskaitą neįtraukė daugiau kaip 34 tūkst. eurų. Be to, vengiant mokėti pelno ir pridėtinės vertės mokesčius, melagingi duomenys elektroniniu būdu buvo pateikti mokesčių administratoriui.

Atliekant ikiteisminį tyrimą apklausti 46 asmenys, kurie paaiškino, kad bendrovės paslaugomis naudojosi, nes ši siūlė šiltinimo paslaugas pigiau nei kitos. Nustatyta, kad daliai užsakovų bendrovė neišrašydavo jokių apskaitos dokumentų. 

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams. Baudžiamasis kodeksas šiauliečiui, kaltinamam apgaulingu apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu, numato bausmes, tarp kurių maksimali bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas