LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Prieš teismą stos kaunietis, fiktyviai registravęs Lietuvoje kitų šalių piliečiams parduotus daugiau nei tūkstantį automobilių

Prieš teismą stos kaunietis, fiktyviai registravęs Lietuvoje kitų šalių piliečiams parduotus...

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame kaunietis įtariamas sukūręs fiktyvių įmonių tinklą, leidusį užsienio valstybių piliečiams registruoti automobilius Lietuvos įmonių vardu, tačiau realiai eksploatuoti juos kitoje šalyje, taip išvengiant mokesčių mokėjimo savo valstybei.

Tyrimo metu nustatyta, jog įtariamasis nusipirko dviejų Lietuvos uždarųjų akcinių bendrovių akcijas kito asmens, kuris po fiktyvaus sandorio įmonės veikloje nedalyvavo, vardu. Veikdamas bendrai su dar vienu asmeniu, kaunietis nuo 2014 metų gegužės iki 2018 metų sausio Kauno mieste suklastojo ir panaudojo tikrus dokumentus – automobilių pirkimo–pardavimo ar nuomos sutartis užregistravo dviejų Lietuvos bendrovių vardu. Iš viso užsienio valstybių fizinių asmenų vardu užregistruota ne mažiau kaip 1 337 vienetai įgytų automobilių.

Už kiekvieno tokio automobilio įregistravimą iš fizinių asmenų įtariamasis gaudavo nuo 10 iki 20 Eur. Dokumentuose jis pasirašydavo kaip transporto priemonės pirkėjas ir minėtus suklastotus dokumentus – automobilių pirkimo pardavimo sutartis – pateikdavo VĮ „Regitra“ darbuotojams.

Tyrimo metu nustatyta, kad iš tikrųjų bendrovės šių automobilių nepirko, už automobilius jų pardavėjams pinigų nemokėjo, automobilių nesinuomojo, o faktinis automobilio savininkas buvo kitas asmuo. Be to, nustatyta, kad įtariamasis, būdamas faktinis dviejų bendrovių vadovas, apgaulingai tvarkė šių įmonių buhalterinę apskaitą.

Ikiteisminis tyrimas dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, melagingos informacijos pateikimo siekiant įgyti dokumentą ir apgaulingo apskaitos tvarkymo baigtas. Byla perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams. Tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūra.

 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas