LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Pavojingas atliekas superkančiam uteniškiui - kaltinimai mokesčių vengimu

Pavojingas atliekas superkančiam uteniškiui - kaltinimai mokesčių vengimu

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdyba kartu su Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl naudotų akumuliatorių ir kitokių atliekų supirkimu užsiimančios Utenos bendrovės finansinės veiklos. Įtariama, kad bendrovės direktoriui M. V. apgaulingai tvarkant apskaitą ir teikiant neteisingus duomenis mokesčių administratoriui, jo vadovaujama įmonė išvengė daugiau kaip 70 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2018 metais bendrovės vadovas, supirkdamas iš žmonių traktorių, kombainų, automobilių akumuliatorius ir kitas atliekas, įrašydavo sąskaitose tikrovės neatitinkančius duomenis. Manoma, kad praėjusiais metais minėta bendrovė, turinti atliekų rūšiavimo, sandėliavimo ir apdorojimo patalpas, pirko akumuliatorių atliekas ir švino laužą iš nenustatytų šaltinių.

Įtariama, kad klastojant dokumentus buvo įforminta, kad daugiau kaip 500 tonų šių atliekų neva pirkta iš fizinių asmenų, kurie iš tiesų jokių sandorių su minėta bendrove neturėjo. Didžiulius, kartais net keliolika tonų siekiančius švino laužo ir akumuliatorių atliekų kiekius uteniškio M. V. įmonei neva pardavė nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys, apie šią bendrovę nieko nežinantys ar iš viso pastaraisiais metais Utenoje nesilankę asmenys.

Išaiškinta, kad pasinaudojus 30 asmenų duomenimis į minėtos Utenos bendrovės buhalteriją buvo įtraukti fiktyvūs tūkstančius eurų siekiantys atliekų supirkimo sandoriai ir į apskaitą nepagrįstai įtraukta 467 tūkst. eurų išlaidų suma. Manoma, kad galimai iškraipiusi atliekų supirkimo kiekius, Utenos bendrovė į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau kaip 70 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Atliekų supirkimu besiverčiančio uteniškio byla perduota nagrinėti Utenos apylinkės teismo Utenos rūmams.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas