LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Neįgaliųjų socialinė įmonė įtariama apgaule pasisavinusi trečdalį milijono eurų

Neįgaliųjų socialinė įmonė įtariama apgaule pasisavinusi trečdalį milijono eurų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Specialiųjų užduočių valdyba, vadovaujant Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorui, atliko kratas ikiteisminiame tyrime, kuriame viešosios įstaigos, turinčios socialinės įmonės statusą, atsakingi asmenys įtariami sukčiavimu, elektroninės mokėjimo priemonės klastojimu bei jos duomenų panaudojimu.

Tyrimo duomenimis, trys asmenys, siekdami apgaule įgyti didelės vertės svetimas lėšas, pateikė suklastotus duomenis apie įmonės veiklą Užimtumo tarnybai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, teikiančiai valstybės paramą socialinėms įmonėms.

Užimtumo tarnybai pateikti duomenys apie keletą fiktyviai socialinių paslaugų įmonėje įdarbintų darbuotojų, kurių vardu, įtariama, buvo atidaromos sąskaitos bankuose pervesti atlyginimams. Vėliau įtariamieji apgaule pasisavindavo ten pervestas pinigines lėšas. Tyrimo metu nustatyta, kad vien tokiu būdu per 2018 ir 2019 metus viešoji įstaiga galimai apgaule įgijo apie 300 tūkstančių eurų valstybės biudžeto lėšų, kurios buvo skirtos kompensuoti didžiąją dalį išlaidų darbo užmokesčiui ir tarnybinių automobilių kurui.

Ikiteisminio tyrimo metu atliktos devynios kratos viešosios įstaigos patalpose ir automobilyje, taip pat trijų įstaigos darbuotojų gyvenamosiose patalpose ir jų asmeniniuose automobiliuose. Per kratas rasti ir paimti reikšmingi tyrimui daiktai bei dokumentai.

Įtarus nusikaltimą, sulaikyti ir apklausti trys asmenys – viešosios įstaigos direktorė, buhalteris ir vadybininkas. Pasibaigus laikino sulaikymo terminui, įtariamieji paleisti. Jiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Ikiteisminis tyrimas tęsiamas, įtariamųjų ratas gali plėstis. Tyrimą organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūra.       

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas