LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Žinomas sportininkas ir verslininkai iš Klaipėdos įtariami sunkiais nusikaltimais

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apskrities skyriaus pareigūnai kartu su Klaipėdos apygardos prokurorais atliko procesinius ir operatyvinius veiksmus ir nusikaltimo vykdymo metu sulaikė sporto klubo „City Gym“ prezidentą R. S. ir Klaipėdoje registruotos uždarosios akcinės bendrovės direktorių R. V. ir komercijos direktorių V. G. Klaipėdiečiai įtariami pasisavinę daugiau nei 300 000 litų, priklausančių laivų remonto darbus atliekančiai uždarajai akcinei bendrovei. Klaipėdos apygardos prokuroro nutarimu įtariamiesiems taikomos trys kardomosios priemonės – dokumentų paėmimas, įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas remiantis informacija, gauta  analizuojant ir vykdant pinigų plovimo prevencijos priemones. Stebint vieno iš įtariamųjų pinigines operacijas, buvo surinkta pakankamai dokumentų, patvirtinančių informaciją apie grupės asmenų nusikalstamą veiklą.

Pirminiai ikiteisminio tyrimo duomenys rodo, kad uždarosios akcinės bendrovės direktoriai bei akcininkai R. V. ir V. G., veikdami kartu su „City Gym“ sporto klubo prezidentu R. S.,  į sporto klubo  sąskaitą banke nuo 2007 m. balandžio iki 2008 m. balandžio mėnesio pervedė daugiau nei  300 000 litų paramą sporto klubui. Pervestus pinigus „City Gym“ sporto klubas prezidentas iškart su čekių knygele išimdavo grynaisiais ir grąžindavo juos, neišrašydamas jokių buhalterinės apskaitos dokumentų, paramą pervedusios bendrovės komercijos direktoriui. Pastarasis šiuos pinigus perduodavo bendrovės direktoriui. Taip bendrovės vadovai pasisavino didelės vertės svetimą turtą – daugiau nei 300 000 litų bendrovės piniginių lėšų, o laivų remonto uždaroji akcinė bendrovė, pasinaudodama Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo teikiamomis lengvatomis, siekė išvengti didelės vertės turtinės prievolės – pelno mokesčio sumokėjimo į valstybės biudžetą.

Dėl šio fakto FNTT Klaipėdos apskrities skyriaus pareigūnai toliau tęsia pradėtą ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 182 str. 2 d. (Sukčiavimas), 183 str. 2 d. (Turto pasisavinimas) požymius.
Įgyvendinant pinigų plovimo prevencijos programą,  neteisėta sporto klubų veikla yra viena iš pagrindinių FNTT pareigūnų analizės ir tyrimo sritis.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas