LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Žemės ūkio naudmenų ploto „padidinimo“ kaina – teisiamųjų suolas

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apskrities skyriuje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl to, kad viename Šilutės rajono ūkyje, siekiant neteisėtai gauti beveik 20 tūkstančių litų Europos Sąjungos paramos, suklastoti ir panaudoti dokumentai. Įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso 300 str. 1 d. pareikšti Šilutės rajone esančio ūkio valdytojo sutuoktinei A. L. (g. 1968 m.). Baigtą ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas remiantis Nacionalinės mokėjimo agentūrai Šilutės rajono žemės ūkio valdos valdytojo G. L. pateikta paraiška gauti paramai pagal priemonę ,,Pusiau natūrinių restruktūrizuojamų ūkių rėmimas“. Agentūroje paraiška buvo įvertinta neigiamai, nes valdoje esantis 4,76 ha žemės ūkio naudmenų plotas neatitiko reikalaujamų mišraus ūkio kriterijų valdyti nuo 5 iki 20 ha žemės ūkio naudmenų. Pranešimas apie priimtą neigiamą įvertinimą buvo išsiųstas G. L.

Praėjus beveik dviem mėnesiams po pranešimo apie priimtą neigiamą įvertinimą, Nacionalinė mokėjimo agentūra gavo VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro pažymos kopiją, kurioje nurodomas žemės ūkio naudmenų plotas – 6,76 ha. Buvo pateiktos dvi identiškos pažymos su skirtingais žemės ūkio naudmenų plotais. Jeigu G. L. žemės ūkio valdoje žemės ūkio naudmenų plotas būtų buvęs 6,76 ha, tai jis būtų gavęs 20 047 Lt paramos.

Atlikdami ikiteisminį tyrimą FNTT Klaipėdos apskrities skyriaus pareigūnai nustatė, kad minėtus dokumentus suklastojo ir juos panaudojo žemės ūkio valdos valdytojo sutuoktinė A. L. Moteris įtariama tuo, kad 2006 m. lapkričio mėnesį suklastojo VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro pažymą – ant žemės ūkio naudmenų ploto 4,76 ha pirmojo skaičiaus ,,4“ priklijavo lapelį su skaičiumi ,,6“, tokiu būdu ištaisė naudojamų žemės ūkio naudmenų plotą į 6,76 ha, padarė šio suklastoto dokumento kopiją bei 2006 metų lapkričio mėnesį suklastotos pažymos kopiją paštu išsiuntė Nacionalinei mokėjimo agentūrai.


Taip pat Šilutės rajono gyventoja įtariama ir tuo, kad ji savo vyru vardu parašė prašymą iš naujo įvertinti paraišką, o prašyme pasirašė G. L. parašu ir išsiuntė jį į Nacionalinę mokėjimo agentūrą.

Dėl šių nusikalstamų veikų A. L. inkriminuojami nusikaltimo požymiai, nustatyti Baudžiamojo kodekso 300 str. 1 d. (dokumento suklastojimas ar suklastoto dokumento panaudojimas arba realizavimas). Baudžiamasis kodeksas už šią nusikalstamą veiką asmeniui numato baudžiamąją atsakomybę – bauda arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Laukai.jpg

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas