LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Vilniuje vyks tarptautinis seminaras pinigų plovimo ir PVM sukčiavimo tyrimo temomis

Rytoj, kovo 18 dieną, Vilniuje, viešbutyje „Best Western Vilnius“ (Konstitucijos pr. 14), prasidės Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos kartu su Techninės pagalbos ir keitimosi informacija biuru (TAIX) organizuojamas dviejų dienų trukmės seminaras „Finansinės žvalgybos metodų panaudojimas tiriant pinigų plovimo ir PVM sukčiavimo bylas“. Kovo 18–19 dienomis seminare dalyvaus 50 pareigūnų iš Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Ukrainos finansinės žvalgybos padalinių, finansinius nusikaltimus tiriančių tarnybų atstovai, taip pat Lietuvos Muitinės, Policijos departamentų pareigūnai, Mokesčių inspekcijos darbuotojai ir privataus finansų sektoriaus atstovai.

Dvi dienas truksiančio seminaro metu pranešimus skaitys tarptautiniai ekspertai iš Europolo, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Belgijos, Olandijos. Rytoj, kovo 18 d., Europolo analitikas Chris Perryman skaitys pranešimą apie Europos Sąjungos praktiką tiriant PVM sukčiavimo schemas, apimančias ne vieną Europos valstybę – vadinamąjį „karuselinį“ sukčiavimą, Europos Komisijos strategiją kovojant su organizuotu nusikalstamumu PVM sukčiavimo srityje.

Seminaro „Finansinės žvalgybos metodų panaudojimas tiriant pinigų plovimo ir PVM sukčiavimo bylas“ metu bus pristatomi Europos Sąjungos valstybių narių tendencijos tiriant šešėlinės ekonomikos dalies, susijusios su mokesčių slėpimu, vengimu juos mokėti, geriausios praktikos pavyzdžiai „karuselinio“ sukčiavimo srityje, metodai ir būdai, skirti kovoti su pinigų plovimu ir darantys įtaką šių nusikaltimų prevencijai. Taip pat bus aptariamos tarptautinio bendradarbiavimo galimybės, perspektyvos ir kiti klausimai.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas