LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Už neteisėtai gautą ES paramą ūkininkui gresia baudžiamoji atsakomybė

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba baigė ikiteisminį dėl Šalčininkų rajono, Čiaukšlių kaimo ūkininko neteisėtai gautos Europos Sąjungos išmokos už pasėlių plotus, viršijančios 230 tūkstančių litų. Generalinė prokuratūra, surašiusi kaltinamąjį aktą, baudžiamąją bylą perdavė Šalčininkų rajono apylinkės teismui. Šioje baigtoje byloje įtarimai ūkininkui pareikšti pagal Baudžiamojo kodekso 182 str. 2 d. (sukčiavimas) ir 300 str. 1 d. (dokumento suklastojimas ar suklastoto dokumento panaudojimas arba realizavimas).

Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo išsiaiškinta, kad 2005 metų birželio mėnesį Šalčininkų rajono, Čiaukšlių kaimo ūkininkas, norėdamas gauti tiesioginę ir kompensacinę išmokas už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus mažiau palankiose ūkininkauti vietose, Šalčininkų seniūnijai pateikė paraišką apie dirbamus 114 laukų. Šios paraiškos pagrindu Šalčininkų ūkininkui buvo pervesta daugiau nei 230 tūkstančių litų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų. Tyrimo metu nustatyta, kad Šalčininkų rajono ūkininkas, pateikęs paraišką ir gavęs ES paramą už žemės naudmenų ir pasėlių plotus, pateikė melagingus duomenis apie turimus laukus. Ūkininkas suklastotame dokumente nurodė ne tik neteisingą turimų 114 laukų agrarinę būklę, auginamus pasėlius, bet ir laukų plotų dydžius. Iš tiesų ūkininko turimi laukai neatitiko būtinų reikalavimų tiesioginei ir kompensacinei išmokai gauti.

Baudžiamasis įstatymas už inkriminuojamą sukčiavimą ir dokumento suklastojimą nustato laisvės atėmimo iki 8 metų bausmę. Siekiant užtikrinti civilinį ieškinį baudžiamojoje byloje, Generalinės prokuratūros prokuroro nutarimu laikinai apribotas įtariamojo turtas už daugiau nei 500 000 litų.

Laukai.jpg

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas