LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Už mokėtus atlyginimus „vokeliuose“ Vilkaviškio firmai ir jos vadovams gresia baudžiamoji atsakomybė

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Marijampolės apskrities skyrius baigė ikiteisminį tyrimą įvairius duonos ir  konditerijos gaminius gaminančioje Vilkaviškio firmoje „Savas“. Dėl apgaulingai tvarkomos apskaitos pranešimai apie įtarimus įteikti firmos savininkui J. L., vyriausiajai buhalterei G. R. ir juridiniam asmeniui – firmai „Savas“.

Marijampolės rajono apylinkės prokuratūra, surašiusi kaltinamąjį aktą, baudžiamąją bylą perdavė Marijampolės rajono apylinkės teismui.

Ikiteisminį tyrimą FNTT Marijampolės apskrities skyriaus pareigūnai pradėjo praėjusių metų spalio mėnesį, tikrindami operatyvinę informaciją apie Vilkaviškyje esančiame firmos gamybos ceche mokamus neoficialius atlyginimus. Patikrinimo metu viename iš darbo kabinetų buvo rasti neoficialūs darbo užmokesčio apskaitos žiniaraščiai. Pagal šiuos neoficialius dokumentus nustatyta, kad firmos kasininkė 22 firmos darbuotojams už darbą rugsėjo mėnesį sumokėjo daugiau nei 7 000 litų. Patikrinimo metu buvo rasta daugiau nei 10 000 litų, paruoštų išmokėti firmos darbuotojams pagal paskaičiuotus neoficialius darbo užmokesčio apskaitos žiniaraščius.

Taip pat ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad aptiktieji pinigai nebuvo įtraukti į duonos ir konditerijos gaminius gaminančios firmos buhalterinės apskaitos registrus, nesurašyti juos pagrindžiantys apskaitos dokumentai. Dėl minėtų pažeidimų negalima buvo iš dalies nustatyti firmos veiklos, jos turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio.

Jei teismas asmenis pripažintų kaltais įvykdžius inkriminuojamą nusikalstamą veiką, firmos savininkui, vyriausiajai buhalterei ir firmai „Savas“ kaip juridiniam asmeniui pagal Baudžiamojo kodekso 222 str. 1 d. gali būti paskirta piniginė bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas