LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Už automobilius, parduotus slepiant mokesčius, alytiškiams gresia baudžiamoji atsakomybė

 Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Alytaus apskrities skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai dėl apgaulingai tvarkytos buhalterinės apskaitos ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pareikšti UAB „Dainesa“ buvusiai direktorei I. P. ir dabartiniam vadovui D. Š. Įtariama, kad pardavus 82 naudotus automobilius buvo išvengta sumokėti daugiau nei 100 tūkstančių litų mokesčių.

 Ikiteisminio tyrimo metu išaiškinta, kad nuo 2006 m. vasario mėn. iki 2006 m. birželio mėn. UAB „Dainesa“, vadovaujama direktorės I. P., 100 761 litų pajamų, gautų už 26 parduotus automobilius, neįtraukė į buhalterinę apskaitą, neišrašė kasos pajamų orderių, neteisingai išrašė PVM sąskaitas faktūras ir pažymas sąskaitas. FNTT Alytaus apskrities skyriaus pareigūnai nustatė, kad už parduotus automobilius gauti pinigai buvo naudojami be apskaitos, todėl iš dalies negalima įvertinti UAB „Dainesa“ veiklos, jos turto, nuosavo kapitalo dydžio.
 Buvo atskleista, kad UAB „Dainesa“ direktorė, siekdama išvengti pridėtinės vertės mokesčio, Alytaus apskrities VMI Alytaus skyriui teikdavo PVM deklaracijas su įrašytais neteisingais duomenimis. Paskaičiuota, kad per tris veiklos mėnesius UAB „Dainesa“ išvengė apie 12 tūkstančių litų PVM.
 Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad ir vėliau, pasikeitus UAB „Dainesa“ vadovui, nuo 2007 m. liepos mėn. iki 2008 m. sausio mėn. dalis pajamų, gautų pardavus 56 automobilius už 212 956 litų, neįvertinta buhalterinėje apskaitoje, gauti gryni pinigai neužpajamuoti, neteisingai išrašytos PVM sąskaitos faktūros, pažymos sąskaitos. Be to, buvo išaiškinta, kad bendrovė, už 50 290 litų įsigijusi 57 motorolerius, jų įsigijimo ūkinių operacijų neįtraukė į bendrovės buhalterinę apskaitą bei tyrimui nepateikė šių prekių pardavimo dokumentų. FNTT Alytaus apskrities skyriaus pareigūnai ikiteisminio tyrimo metu išaiškino, kad bendrovės kasoje buvo 230 834 litų trūkumas. Iš viso be apskaitos bendrovėje panaudota beveik 500 000 litų,  nepateikti pateisinantys dokumentai. Taip pat išaiškinta, kad UAB „Dainesa“ direktorius D. Š., teikdamas deklaracijas su jose įrašytais neteisingais duomenimis, į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau nei 88 tūkstančių litų mokesčių.
 Baudžiamojo kodekso 220 str. (Neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimas) ir 222 str. (Apgaulingas apskaitos tvarkymas) nustato laisvės atėmimo iki ketverių metų baudžiamąją atsakomybę.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas