LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Uostamiestyje atskleista prašymų pervesti paramai 2 procentus klastojimo schema

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apskrities skyrius, patikrinęs operatyvinę informaciją dėl galimo deklaracijų klastojimo, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Trims 24–25 metų vyriškiams pareikšti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso 300 str. 1 d., 22 str. 1 d. ir 182 str. 1 d. Ikiteisminio tyrimo metu buvo atliktos 7 kratos, jų metu buvo rasti įvairių asmenų vardu užpildytų ir pasirašytų deklaracijų formų FR0512 sąrašai su tų asmenų anketiniais duomenimis.


Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas tuomet, kai buvo gauta informacija, kad Palangoje gyvenantis 25-erių metų E. G. su bendrininkais naudoja įvairių asmenų anketinius duomenis ir jiems nežinant jų vardu pildo ir pasirašo deklaracijų formas FR0512 (Prašymas pervesti 2 % pajamų mokesčio sumos Lietuvos vienetams, pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymą turintiems teisę gauti paramą). Kaip paramos gavėjas suklastotose deklaracijose buvo nurodyta asociacija „Ludtas“, kurią įkūrė pats palangiškis E. G. Tikrinant gautą informaciją buvo nustatyta, kad E. G. į šią veiklą įtraukė ir 25-erių metų J. G. ir 24-erių metų A. P. Visi trys asmenys dirba viename Klaipėdos autoservise, kuriame remontuojamų automobilių savininkai palikdavo savo anketinius duomenis. Panaudodami šiuos duomenis E. G., J. G., A. P., pildydavo deklaracijų formas FR0512.


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apskrities skyriaus pareigūnai, bendradarbiaudami su Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcija, gavo duomenų, kad taisant 2006 metų pateiktas ir elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) sulaikytas formas FR0512 buvo nustatyta atvejų, kai gyventojai nebuvo teikę minėtos formos, bet toje sistemoje buvo jų vardu pateikti prašymai skirti paramą asociacijai „Ludtas“. Taip pat buvo nustatyta atvejų, kai elektroninio deklaravimo sistemoje to paties gyventojo vardu buvo pateiktos kelios formos FR0512 su skirtingais paramos gavėjais, vienas iš kurių – asociacija „Ludtas“.


Ikiteisminio tyrimo metu Lietuvoje tokia schema atskleista pirmą kartą: įtariamieji, pasinaudoję įvairių asmenų anketiniais duomenimis, užpildydavo ir pasirašydavo deklaracijų formas FR0512, paramos gavėju nurodydami savo įkurtą asociaciją „Ludtas“. Įtariamieji suklastotas deklaracijų formas Valstybinei mokesčių inspekcijai stengdavosi pateikti kaip galima anksčiau, nes tikėjosi, jog mokesčių inspekcijos EDS, aptikusi to paties asmens vardu užpildytas dvi deklaracijų formas FR0512 su skirtingais paramos gavėjais, automatiškai atmes tą forma, kuri buvo pateikta vėliau. Minėtas formas FR0512 mokesčių inspekcijai galima pateikti nuo sausio mėnesio pradžios iki gegužės mėnesio 1 dienos, todėl pateikdami suklastotas deklaracijų formas FR0512 šio termino pradžioje įtariamieji tikėjosi, kad parama bus pervesta pagal suklastotas deklaracijos formas FR0512 jų įsteigtai asociacijai net ir tuo atveju, jei asmenys, kurių anketiniais duomenimis jie pasinaudojo, pateikė ir nesuklastotas deklaracijų formas FR0512, tik tai padarė vėliau.


Pirminiais ikiteisminio tyrimo duomenimis nustatyta, kad Valstybinei mokesčių inspekcijai buvo pateikti 328 vnt. 2006 metų deklaracijų formų FR0512, pagal kurias asociacijai „Ludtas“ turėjo būti pervesta apie šimtą penkiasdešimt tūkstančių litų. Analizuojant gautus duomenis bus tiriami visi prašymai pervesti 2 proc. paramai, kuriuose minima asociacija „Ludtas“.

Dėl šio fakto Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apskrities skyrius toliau tęsia pradėtą ikiteisminį tyrimą, kurį organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos m. apylinkės prokuratūra.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas