LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Trečdalį milijono litų PVM pasisavinęs statybininkas stos prieš teismą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apskrities skyriuje baigtas ikiteisminis tyrimas, kuriame Vilniuje veikiančios statybų bendrovės „Mažoji statyba“ direktorius R. B.  įtariamas sukčiavimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu ir dokumentų klastojimu. Vilniaus m. 2 apylinkės teismui perduotoje baudžiamojoje byloje paskaičiuota, kad bendrovės vadovas apgaule įgijo daugiau nei 320 tūkstančių litų pridėtinės vertės mokesčio.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2003 m. rugsėjo mėn.–2005 m. vasario mėn. laikotarpiu įtariamasis į savo vadovaujamos bendrovės buhalterinę apskaitą įtraukė kelių jokios veiklos nevykdžiusių bendrovių dokumentus, kuriuose užfiksuoti melagingi duomenys apie atliktus statybos darbus Vilniuje. Išaiškinta, kad į dabar jau bankrutuojančios statybų bendrovės buhalterinę apskaitą buvo įtrauktos suklastotos 42 sąskaitos faktūros, 69 kasos pajamų orderiai ir 6 PVM deklaracijos. Sukčiaujant buvo įgyta 328 879 Lt pridėtinės vertės mokesčio, kurį bendrovė privalėjo sumokėti į valstybės biudžetą. 

Ikiteisminio tyrimo metu statybų bendrovė valstybei padarytą žalą atlygino.

Tai ne vienintelė teismui perduota byla, išskirta iš sudėtingos, daug epizodų apimančios baudžiamosios bylos, kurią tiria FNTT  Vilniaus apskrities skyriaus pareigūnai kartu su Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra. Analogiškoje baudžiamojoje byloje  Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas pripažino kaltais juridinį asmenį UAB „Nestandartinė technologinė įranga“ ir jos direktorių V. B., ir šie dar ikiteisminio tyrimo metu atlygino valstybei padarytą žalą – apgaule įgytą 179 934 litų PVM. Teismo nuosprendžiu bendrovei skirtos 31 375 litų, o jos direktoriui V. B. – 23 375 litų baudos. Nuosprendis apeliacine tvarka buvo apskųstas Vilniaus apygardos teismui, tačiau skundas atmestas ir paliktas galioti pirmosios instancijos nuosprendis.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas