LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Telšiškis kaltinamas pinigų plovimu, neteisėta finansine veikla ir praturtėjimu

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdyba kartu su Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl Telšių gyventojo nelegalios finansinės veiklos, gautų pajamų legalizavimo ir neteisėto praturtėjimo.

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad S. V., neturėdamas Lietuvos banko išduotos licencijos, skolino pinigus už palūkanas Telšių gyventojams. Tyrimą atlikę tyrėjai nustatė, kad nelegalus bankininkas paskolino fiziniams asmenims daugiau nei 52 tūkst. eurų. Pinigai būdavo skolinami pasirašant vekselius, kuriuose skolinama suma būdavo nurodoma jau su palūkanomis. Tokiu būdu telšiškis iš nelegalaus verslo gavo daugiau nei 34 tūkst. eurų pajamų. Paskaičiuota, kad gautų pajamų kaltinamasis nedeklaravo ir į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau kaip 5 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio.

Tiriant šešėlinio bankininko neteisėtą veiklą nustatyta, kad kaltinamasis per kelerius metus legalizavo neteisėtai uždirbtus daugiau nei 33 tūkst. eurų, kai žmonos ir savo vardu nusipirko keturis naujus automobilius. Likusius pinigus apsukrus telšiškis galėjo panaudoti gyvenamojo namo bei ūkinio pastato statybai.

Taip pat nustatyta, kad telšiškis turėjo daugiau nei 30 tūkst. eurų nedeklaruotų pajamų, kurioms pagrįsti nepateikė jokių dokumentų, leidžiančių teigti, kad tūkstantinės pajamos gautos teisėtai.

Baigta baudžiamoji byla perduota Šiaulių apygardos teismui. Baudžiamasis kodeksas nustato, kad įvykdžius šias nusikalstamas veikas maksimali galima bausmė yra laisvės atėmimas iki 7 metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas