LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Teismui perduota sukčiautojų grupuotė, automobilių signalizacijas „įmontavusi“ šviesolaidinio ryšio priemonėse

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdyba kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra baigė baudžiamąją bylą, kurioje atskleista „inovatyvi“ daugiau nei 2 mln. litų iššvaistymo ir 0,5 mln. litų pridėtinės vertės mokesčio pasisavinimo schema, kai automobilių signalizacijos, sirenos ir centriniai užraktai buvo fiktyviai sumontuoti tiesiant šviesolaidinį ryšį. Vilniaus apygardos teismui perduotoje baudžiamoje byloje 10 asmenų grupuotė iš Vilniaus ir Kauno įtariama sukčiavimu, turto iššvaistymu, dokumentų klastojimu, apgaulinga apskaitos tvarkymu.

Tyrimo metu išaiškinta, kad automobilių signalizacijų prekyba ir įrengimu užsiimančios Kauno bendrovės savininkas, šiuo metu teisiamas dėl daugiau nei 0,5 mln. litų neteisėto praturtėjimo, organizavo automobilių apsaugos sistemų pardavimą ir montavimą, neapskaitydamas gautų pajamų bendrovės buhalterijoje. Per kelerius prekybos metus bendrovės buhalterijoje susidarė didelis prekių, kurios realiai buvo parduotos, likutis. Bandydamas panaikinti dokumentinį prekių likutį, vienas iš nusikalstamos veiklos organizatorių susitarė su bendrininku, užsiimančiu inžinerinių tinklų statyba, kad automobilių signalizacijas, sirenas ir centrinius užraktus parduos jo įmonei kaip „valdymo blokus“. Kauno verslininkams „valdymo blokus“ tariamai pagamino tokios veiklos nevykdanti Vilniaus bendrovė, o vėliau juos kauniečiai fiktyviai įtraukė į sąmatas objektų, kuriuose buvo diegiamas šviesolaidinio ryšio tinklas. Nustatyta, kad du anksčiau teisti nusikalstamos veiklos organizatoriai į sukčiavimo schemą įtraukė ir savo bendrovių darbuotojus.

Surinkta pakankamai duomenų, kad suklastojus PVM sąskaitas faktūras, kuriose automobilių signalizacijos, sirenos ir centriniai užraktai tapdavo „valdymo blokais“, kauniečių verslininkų nusikalstama grupuotė iššvaistė 2,1 mln. litų lėšų ir pasisavino beveik 0,5 mln. litų PVM. 

Atskleidžiant tokią įžūlią sukčiavimo schemą, buvo atliktos šviesolaidinio ryšio tinklų, esančių po žeme, apžiūros, ir kreiptasi į specialistus, kurie patvirtino, jog technologiškai neįmanoma, kad automobilių sirenos ir centriniai užraktai galėtų pagerinti šviesolaidinio ryšio perdavimo kokybę.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui. 10-ties Kauno ir Vilniaus asmenų nusikalstamos grupuotės nariams gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė iki dešimties metų.

Foto1  Foto2  Foto3

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas