LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Teismo sprendimu byla perduota Rusijos teisėsaugininkams, o apie 216 tūkstančių litų - į valstybės biudžetą

Tauragės rajono apylinkės teismo nutartimi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Tauragės apskrities skyriuje atliktas ikiteisminis tyrimas dėl nusikalstamos veikos, nustatytos Baudžiamojo kodekso 216 str. („Nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimas“), tolesniam tyrimui  perduotas Rusijos Federacijos teisėsaugos pareigūnams.

Šioje byloje paimta užsienio valiuta 64 350 JAV dolerių ir 13 300 eurų, kas konvertavus į nacionalinę valiutą sudaro apie 216 tūkstančių litų, nenustačius jos kilmės bei savininko bus perduota į Lietuvos valstybės biudžetą.


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Tauragės apskrities skyriuje ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas tuomet, kai 2005 m. gegužės 2 d. Panemunės pasienio kontrolės punkte buvo sulaikytas Rusijos Federacijos pilietis V. G., kuris, deklaruodamas muitinėje grynuosius pinigus, bandė iš Lietuvos išnešti 64 350 JAV dolerių ir 13 300 eurų. Tarnybos Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai stebėjo Rusijos piliečio atvykimą į Lietuvą, kai tą pačią dieną, kirsdamas sieną, jis muitinėje deklaravo 264 660 litų ir 276 700 Rusijos rublių. Sulaikymo metu Rusijos pilietis ikiteisminio tyrimo pareigūnams negalėjo paaiškinti apie 70 000 litų dydžio susidariusį valiutos keitimo skirtumą ir  pinigų keitimo aplinkybes. Sulaikytasis teigė, kad pinigai priklauso vienam iš Rusijoje veikiančių komercijos bankų, kuriame jis dirba kurjeriu.

Tyrimo metu ir gavus iš Rusijos teisinės pagalbos dokumentus buvo atskleista, kad pasienyje sulaikytas asmuo jokių darbinių ar piniginių sąsajų su Rusijos komerciniu banku neturi, yra bedarbis ir jokių oficialių pajamų negauna.

Atliekant tyrimą bei analizuojant ikiteisminio bei operatyvinio tyrimo metu surinktus duomenis buvo nustatyta, kad su Rusijos piliečiu V. G. pinigus gabendavo ir vengdavo juos konvertuoti bankuose dar du Rusijos Federacijos Kaliningrado srities gyventojai A. B. ir J. Š. Pastarieji, gautais duomenimis, nuo 2004 m. sausio mėn. iki 2005 m. rugpjūčio mėn. į Lietuvą lagaminuose įnešė grynaisiais pinigais daugiau kaip 71 mln. litų ir tokiu pat būdu išnešė iš šalies beveik 63 mln. litų, palikdami Lietuvoje daugiau kaip 8 mln. 200 tūkst. Lt. Visos įneštos ir išneštos  sumos buvo deklaruojamos Lietuvos muitinėje, tačiau, Rusijos Federacijos suteiktos teisinės pagalbos duomenimis, šie asmenys Rusijos muitinėje yra deklaravę tik 20 tūkst. eurų ir 2 tūkst. JAV dolerių.  Kadangi tyrimo metu paaiškėjo, kad tolesnis piniginių lėšų kilmės ir panaudojimo teisėtumo versijų tyrimas priklauso Rusijos teisėsaugos jurisdikcijai, minėta byla Tauragės apylinkės teismo sprendimu perduota  Rusijai tolesniam baudžiamajam persekiojimui.
 Jei bus gauti Rusijos Federacijos teisėsaugininkų tyrimo duomenys ir paaiškės, kad nusikalstamoje veikoje galėjo dalyvauti ir Lietuvos  Respublikos fiziniai asmenys bei ūkio subjektai, tyrimas bus atnaujintas ir tęsiamas Lietuvoje.


 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas