LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Teismas dyzelinio kuro išvežimą imitavusiems jo pardavėjams priteisė daugiau nei 5 milijonus litų

Lapkričio 12 dieną Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos tyrėjų tirtoje baudžiamojoje byloje, kurioje neteisėtu didelių kiekių akcizinės prekės – dyzelinio kuro, skirto laivams, neišvežimu ir realizavimu buvo kaltinami penki klaipėdiečiai ir tauragiškis bei Klaipėdoje registruota uždaroji akcinė bendrovė, nuomojusi  tanklaivį „Banga“. Dviem klaipėdiečiams skirtos realios laisvės atėmimo bausmės, kitiems – dešimtis tūkstančių litų siekiančios piniginės baudos. Klaipėdoje registruotai bendrovei, nuteistai kaip juridiniam asmeniui, skirta 300 tūkstančių litų bauda ir iš jos valstybei priteista daugiau nei 2,4 mln. litų. Be to, iš dviejų kaltinamųjų konfiskuota po 1,4 mln. Lt nusikalstamu būdu gautų pajamų.

FNTT tyrėjai atskleidė, kad klastojant dyzelinį kurą talpinančio tanklaivio ir akcizinio sandėlio dokumentus, buvo įrašomi neteisingi duomenys apie tai, kad iš tanklaivio „Banga“ iš Latvijos Respublikos pagal eksporto dokumentus atgabentas dyzelinis kuras, skirtas laivams, buvo perpumpuojamas dviem Klaipėdos jūrų uoste prisišvartavusiems laivams. Tyrimo metu atskleista, kad realiai dyzelinis kuras nebuvo perkraunamas, o visa dyzelinių degalų perdavimo procedūra tik imituojama. Tyrimo metu buvo užfiksuota, kad dyzelinio kuro perpylimas vyko toje pačioje tanklaivio talpykloje, o skaitiklių rodmenys buvo klastojami. Tęsiant nusikalstamą veiklą buvo klastojamos muitinės eksporto deklaracijos ir jose nurodoma, kad neva iš Lietuvos buvo išgabentas Latvijoje įsigytas laivams skirtas dyzelinis kuras. Atskleista, kad klastojant dokumentus apie fiktyviai įvykusias eksporto procedūras iš Lietuvos buvo neišvežtos 1 614 tonų dyzelinio kuro, kurio vertė daugiau nei 2,9 milijono litų.

FNTT tyrėjai išaiškino, kad iš Lietuvos neišvežtas dyzelinis kuras buvo realizuojamas įvairiuose Lietuvos regionuose.

Šį ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Generalinė prokuratūra.

Klaipėdos apygardos teismo nuosprendžiu bendrovės direktorius ir akcininkas V. S., nusikalstamos veiklos organizatorius, pripažintas kaltu ir nuteistas 4 metų laisvės atėmimu, jo pavaduotojas I. G. nuteistas 3,9 metų laisvės atėmimu, tanklaivio „Banga“ kapitono padėjėjais dirbusiems G. M. ir V. L.  skirtos 13 tūkstančių litų baudos, jų bendrininkui, laivo vyr. mechanikui-laivavedžiui  S. Š. skirta 15 600 litų bauda, o G. S., nuteistam už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, paskirta 32 500 litų dydžio bauda.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas