LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Tarptautinė sukčiautojų grupuotė iš cukraus PVM „uždirbo“ 18 milijonų litų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, bendradarbiaudama su Latvijos Respublikos valstybės pajamų tarnybos Finansų policijos valdyba, išaiškino šešėlinę maisto produktų prekybą vykdžiusią 19 Lietuvos ir Latvijos piliečių suburtą tarptautinę organizuotą nusikalstamą grupuotę. Bendromis Lietuvos ir Latvijos pareigūnų pajėgomis vykdytos operacijos ir ilgalaikio tyrimo metu nustatyta, kad tarptautinį sukčiavimą organizavę grupuotės nariai nuslėpė ir į Lietuvos ir Latvijos valstybių biudžetus nesumokėjo beveik 18 mln. litų pridėtinės vertės mokesčio. Lietuvoje atliekamam tyrimui vadovauja ir jį kontroliuoja Generalinė prokuratūra.

FNTT, glaudžiai bendradarbiaudama su Valstybine mokesčių inspekcija ir Latvijos finansų policija, surinko faktinių duomenų ne tik apie šešėlinės prekybos maisto produktais galimus tiesioginius vykdytojus, bet ir nusikalstamos veiklos organizatorius. Tarptautinei pridėtinės vertės mokesčio sukčiautojų grupei, įtariama, vadovavo trys asmenys – Rusijos Federacijos pilietis, turintis leidimą gyventi Latvijoje, 43-ejų metų O. S., ir Latvijos piliečiai 37-erių metų N. H. bei 42-ejų metų S. J. Iš viso organizuotą grupę sudarė 9 Lietuvos piliečiai ir 10 asmenų iš Latvijos. 

Tiriant tarptautinę PVM sukčiavimo schemą atskleista, kad Lietuvos ir Latvijos asmenų suburta organizuota grupė kelerius metus maisto prekes (cukrų, augalinį aliejų, šaldytą sviestą, sūrius ir pan.) parduodavo Estijoje, Lenkijoje, Latvijoje registruotoms bendrovėms, o vėliau, per dviejų–trijų Lietuvos ir Latvijos įmonių grandinę produktai buvo tiekiami realiems gavėjams – Lietuvos prekybos centrams ir įmonėms. Tarpininkių vaidmenį atlikusios Lietuvos ir Latvijos bendrovės, kurios privalėjo PVM pervesti į Lietuvos biudžetą, po 3–6 mėnesių nustodavo vykdyti ūkinę veiklą, nesumokėdavo valstybei privalomų mokesčių, o gautas pajamas už parduotas prekes kartu su pridėtinės vertės mokesčiu pervesdavo į Latvijos, Estijos ar lengvatinio apmokestinimo įmonių (offshore) sąskaitas, esančias užsienio bankuose, kurias vėliau legalizuodavo ar išgrynindavo. Pirminiais duomenimis, atskleistoje sukčiavimo schemoje Lietuvoje buvo panaudota 11 įmonių tarpininkių, o Latvijoje – net 42. Latvijos finansų policijos valdybos pateiktais duomenimis, į Latvijos biudžetą nebuvo sumokėta beveik 3 mln. eurų, o į Lietuvos – apie 8 mln. Lt PVM.

Trims įtariamiems tarptautinės organizuotos grupės bendrininkams Lietuvos piliečiams Vilniaus m. apylinkės teismas skyrė kardomąją priemonę – suėmimą 10 dienų, o grupuotės organizatoriai Latvijoje suimti 2 mėnesiams. 

Foto1  Foto2

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas