LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Tarnybos direktorius Taline susitinka su FTB vadovu ir kolegomis iš Estijos

Rugsėjo 18–19 dienomis Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius Romualdas Boreika ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos patarėjas Igoris Kržečkovskis lankosi Taline.

Vakar FNTT direktorius susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Federalinių tyrimų biuro (FTB) vadovu Robertu Muelleriu. Susitikimo metu buvo aptartas tolesnis bendradarbiavimas tiriant tarptautinius nusikaltimus, keitimasis informacija teisinės pagalbos pagrindais, mokymų organizavimo galimybės ir kiti aktualūs klausimai. Susitikimo metu FTB vadovas, turintis ilgametę praktiką atskleidžiant finansinius nusikaltimus, padėkojo FNTT direktoriui R. Boreikai už glaudų bendradarbiavimą tarp institucijų.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai bendradarbiauti su JAV teisėsaugos institucijomis pradėjo nuo 1998 m., kai Lietuvoje įsigaliojo Pinigų plovimo prevencijos įstatymas. Vykdant įtartinų operacijų analizę šiuo metu ypatingas dėmesys skiriamas asmenims, kurie sukčiaudami iš JAV kredito įstaigų pasisavino dideles pinigų lėšas. Praėjusių metų pabaigoje Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai išaiškino nusikalstamą grupuotę, kuri sukčiaudama iš JAV komercinių bankų į Lietuvą pervedė dideles sumas JAV doleriais. Atliekamo tyrimo metu apribotos nuosavybės teisės į Lietuvos bendrovių sąskaitose esančias lėšas, kurių suma viršija 130 tūkstančių JAV dolerių, sulaikyti 9 asmenys. Informacija apie nukentėjusius JAV juridinius asmenis buvo operatyviai perduota FTB atstovams.

Šiandien, rugsėjo 19 dieną, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius R. Boreika susitinka su Estijos Respublikos mokesčių ir muitinės valdybos atstovais. Susitikimo metu bus aptartos galimybės bendradarbiauti vykdant sukčiavimo pridėtinės vertės mokesčiu faktų tyrimą, šios nusikalstamos veikos tendencijas, grėsmes šalių bei Europos Sąjungos biudžetams.

Bendradarbiavimas su Estijos mokesčių ir muitinės valdyba tęsiasi nuo 2004 m. rugsėjo mėnesio, kai buvo pasirašytas susitarimas dėl bendradarbiavimo kovojant su finansiniais ir kitais pažeidimais.


 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas