LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Tarnyboje vyko Apskritojo stalo diskusija su Lietuvos verslo atstovais

Spalio 21 dieną, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje vyko apskritojo stalo diskusija. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos iniciatyva organizuotame renginyje dalyvavo Lietuvos bankų, Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijų, Lietuvos pramonininkų, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijų atstovai.

Susitikimo metu buvo pristatyti Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimai, kuriais nustatytas reikalavimas deklaruoti per Lietuvos Respublikos sieną gabenamus grynuosius pinigus, kurių vienkartinė suma viršija 10 000 eurų ar ją atitinkančią sumą užsienio valiuta. Renginyje plačiau pristatyta: asmenų ūkinės–finansinės veiklos tyrimų atlikimo teisinis reglamentavimas, baudžiamoji atsakomybė dėl nusikalstamų veikų finansų sistemai, t. y. apgaulingas ar aplaidus apskaitos tvarkymas bei atribojimo nuo administracinės atsakomybės už apskaitos taisyklių pažeidimus klausimai,  naujausios teisėkūros proceso tendencijos, reglamentuojančios neteisėtą praturtėjimą ir išplėstinį turto konfiskavimą, bei rengiami nauji buhalterinės apskaitos teisės aktų projektai.

Diskusijos dalyviai pripažino, kad renginys naudingas abiem pusėms ir siūlyta, kad ateityje Apskritojo stalo diskusijos vyktų kas ketvirtį per metus.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas