LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Tarnyboje lankėsi su pinigų plovimu kovojantys kolegos iš Ukrainos

Šiandien, balandžio 24 d., Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje lankėsi Ukrainos valstybinio finansų monitoringo komiteto direktoriaus pavaduotojo Jaroslav Januškevič vadovaujama delegacija. Delegacijos vadovas susitikimo metu Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorių Romualdą Boreiką apdovanojo Ukrainos valstybinio finansų monitorinio komiteto III laipsnio ženklu „Už aukštus pasiekimus kuriant nusikalstamu būdu įgytų pajamų legalizavimo ir plovimo prevencijos sistemą“. Įteikdamas apdovanojimą J. Januškevič pažymėjo, kad pirmą kartą ženklas yra įteikiamas užsienio valstybės pareigūnui.

Susitikimo metu buvo pristatyta Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos struktūra, pagrindinės funkcijos ir uždaviniai, vykdomi įgyvendinant šių metų sausio mėnesį priimtą naujos redakcijos Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymą. Svečiai domėjosi nusikaltimų finansų srityje atskleidimu ir tyrimu bei kitais aktualiais klausimais.


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ir Ukrainos valstybės finansų monitoringo komiteto bendradarbiavimas kovojant su pinigų plovimu tęsiasi nuo 2005 m., kai buvo pasirašytas dvišalis susitarimas–memorandumas. Šis dokumentas apibrėžė bendradarbiavimą kovojant su pinigų plovimu, keitimąsi renkama, analizuojama bei saugoma informacija apie pinigines operacijas ar kitą turtą, kuris gali būti susijęs su pinigų plovimu, taip pat duomenys apie fizinius ir juridinius asmenis, dalyvaujančius atliekant tokias operacijas.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas