LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Susitikime su buhalterių profesinės asociacijos atstovais kalbėta apie pinigų plovimo prevenciją

Šiandien Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje lankėsi Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos atstovai, kurie su Tarnybos pareigūnais aptarė pinigų plovimo prevencijos priemonių įgyvendinimo teorinius ir praktinius aspektus.

Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymas šalies buhalterinės apskaitos ar mokesčių konsultavimo paslaugas teikiančias įmones yra įpareigojęs teisės aktų reikalavimų tvarka nustatyti kliento ir naudos gavėjo tapatybę, informuoti FNTT apie klientų vykdomas įtartinas ar neįprastas pinigines operacijas ar sandorius, administruoti atskirų operacijų registracijos žurnalus. Be to, tokios įmonės turėtų vykdyti vidines pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos procedūras ir būti paskyrusios už prevencinių priemonių įgyvendinimą atsakingus asmenis, kurie palaikytų kontaktus su FNTT. 

Per susitikimą aptarti teisės aktų, reglamentuojančių pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją, pakeitimai bei reikalavimai Lietuvos buhalterinės apskaitos bei audito įmonėms, jų įgyvendinimo klausimai.

FNTT su Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija, jungiančia 2 800 narių, aktyviai bendradarbiauja nuo 2012 metų rugsėjo mėn., kuomet buvo pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas. Juo siekiama ne tik ne tik tinkamai įgyvendinti prevencijos priemones, bet ir išvengti galimų Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pažeidimų. 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas