LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Statybų bendrovei vadovavęs panevėžietis įtariamas pasisavinęs daugiau nei 200 tūkstančių eurų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apygardos valdyba ir Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl statybų bendrovės direktoriaus, iš bendrovės kasos galimai pasisavinusio beveik 220 tūkstančių eurų.

 Tyrimo metu nustatyta, kad panevėžietis, vadovavęs Aukštaitijos sostinėje įsikūrusiai statybų bendrovei, neteisėtai į apskaitą įtraukė sąskaitų faktūrų už daugiau nei 146 tūkstančius eurų. Išrašytuose buhalterinės apskaitos dokumentuose buvo melagingai nurodyta, kad pirktos statybų darbų paslaugos iš kitos Panevėžyje esančios statybų bendrovės. Realiai bendrovė, kurios vardu buvo išrašytos tūkstantinės sąskaitos faktūros, jokių darbų neatliko ir pinigai jai nebuvo išmokėti. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad visus darbus remontuojant gamybines ir administracines patalpas, esančias Panevėžyje ir Kupiškyje, atliko pati bendrovė. Į statybų bendrovės apskaitą įtraukus suklastotas PVM sąskaitas faktūras už didesnę nei 146 tūkstančių eurų sumą, apgaule buvo išvengta sumokėti daugiau kaip 25 tūkstančius eurų pridėtinės vertės mokesčio. Be to, įrašius neteisingus duomenis statybų bendrovės deklaracijose, melaginga informacija buvo pateikta mokesčių administratoriui. Įtariama, kad iš bendrovės kasos nusikalstamai kitos statybų bendrovės vardu paėmęs daugiau nei 146 tūkstančius eurų, panevėžietis juos pasisavino.

 FNTT Panevėžio apygardos valdybos tyrėjai atskleidė, kad dar beveik 29 tūkstančius eurų statybų bendrovės direktorius pasisavino, kai gyvenamojo namo užsakovui, sumokėjusiam už statybas, nebuvo išrašytos sąskaitos faktūros. Beveik 29 tūkstančius eurų iš užsakovo paėmęs įtariamasis statybos bendrovės buhalteriniuose dokumentuose nurodė, kad visa suma buvo sugrąžinta tam pačiam užsakovui, bet realiai už statybas atsiskaičiusiam namo savininkui pinigai nebuvo išmokėti.

 Sukčiavimu, šimtatūkstantinių eurų sumų pasisavinimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu ir dokumentų klastojimu įtariamo statybų bendrovės direktoriaus baudžiamoji byla perduota Panevėžio apygardos teismui. Už įvykdytas nusikalstamas veikas panevėžiečiui  gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė iki dešimties metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas