LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Statybos bendrovėje – tūkstančiai litų “vokeliuose”

Liepos mėnesio pabaigoje pagal gautą informaciją Vilniaus apskrities VMI specialistai kartu su FNTT Vilniaus apskrities skyriaus pareigūnais nuvyko į vieną sostinės bendrovės statybvietę. Joje buvo nustatytas faktas, kad bendrovės darbuotojams buvo išmokėti atlyginimai „vokeliuose“. Kratos metu pareigūnai  rado 13 “vokelių”, kuriuose buvo per 32 tūkstančius litų, paruoštų išmokėti darbuotojams. Ant vokelių buvo surašytos bendrovės darbuotojų, kuriems skirti darbo užmokesčiai, pavardės. FNTT ir Vilniaus apskrities VMI pareigūnai nustatė, kad 14 darbuotojų grynais pinigais išmokėta beveik 33 tūkst. litų darbo užmokesčio, kaip įtariama, neapskaityto įmonės buhalterinėje apskaitoje.
Įmonės patalpose aptiktuose išmokėjimo žiniaraščiuose buvo nurodyti darbininkų vardai, jų pavardės, šalia parašytos pinigų sumos, kurios darbuotojams buvo sumokamos, tačiau visi šie duomenys nebuvo įtraukiami į statybų bendrovės buhalterinę apskaitą. Pagal FNTT Vilniaus apskrities skyriaus ir Vilniaus apskrities VMI pareigūnų aptiktus žiniaraščius nustatyta, kad bendrovė nuo 2005 metų sausio 1 dienos iki šių metų liepos mėn. darbuotojams sumokėjo daugiau nei 154 580 litų grynųjų pinigų.  
Dėl šių faktų FNTT Vilniaus apskrities skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 222 str. 1 d. (Apgaulingas apskaitos tvarkymas). Įtarimai pagal šį BK straipsnį pareikšti statybų bendrovės generaliniam direktoriui ir buhalterei.
Apklausų metu bendrovės generalinis direktorius ir buhalterė prisipažino, kad nuo 2005 m. sausio 1 d. iki šių metų liepos mėn. darbuotojams sumokėjo 154 580 litų darbo užmokesčio, tačiau šios sumos neįtraukė į įmonės buhalterinę apskaitą. Dėl nesumokėtų mokesčių valstybės biudžetas patyrė 101 630 litų žalą.
Liudytojais apklausti įmonės darbuotojai patvirtino, kad pagal kratų metu rastus darbo užmokesčio mokėjimo žiniaraščius, kurie nebuvo įtraukti į įmonės buhalterinę apskaitą, dalį atlyginimo jie gaudavo grynaisiais pinigais „vokeliuose“.
Dėl šio fakto pradėtas ikiteisminis tyrimas tęsiamas. Atliekamą tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus m. prokuratūra.
Šiuo metu Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai atlieka 24 ikiteisminius tyrimus dėl galimai apgaulingai tvarkomos buhalterinės apskaitos, mokant neoficialius atlyginimus darbuotojams. Per šių metų 7 mėnesius į šalies teismus buvo perduotos 6 baudžiamosios bylos.
Per du VMI pasitikėjimo telefono 1882 veiklos mėnesius – nuo birželio 5-osios - gauta beveik  600 pranešimų apie atlyginimus vokeliuose ir kitus mokestinius pažeidimus. Vilniaus apskrityje apie mokestinius pažeidimus pranešta daugiau kaip 150, Kauno apskrityje – per 130, Klaipėdos apskrityje – per 80 kartų. Dažniausiai skambinusieji pasitikėjimo telefonu ar užpildę elektroninę pasitikėjimo anketą VMI interneto svetainėje www.vmi.lt gyventojai informavo, jog atlyginimai vokeliuose mokami statybos ir remonto bendrovėse, taip pat viešojo maitinimo įstaigose, medžio apdirbimo įmonėse bei apgyvendinimo paslaugas teikiančiose bendrovėse. Sulaukta nemažai pranešimų ir apie mokestinius pažeidimus krovos, pervežimo, transportavimo bei taksi paslaugas teikiančiose bendrovėse. Tiriant pažeidimus efektyviai bendradarbiauja VMI, FNTT, Valstybinės darbo inspekcijos ir kitų šalies institucijų pareigūnai.
Statybos_2006_07_28_Marius_0181.jpg

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas