LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Statybos bendrovei ir jos vadovui už neteisėtą prekybą metalu gresia baudžiamoji atsakomybė

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Utenos apskrities skyriuje baigtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 202 str. 1 ir 3 d. (neteisėtas vertimasis ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla). Įtarimai pareikšti valstybinei įmonei „Visagino statybininkai“ ir jos generaliniam direktoriui.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad valstybinė įmonė „Visagino statybininkai“, sudariusi sutartį su valstybine įmone Ignalinos atomine elektrine, atliko elektrinės III energetinio bloko demontavimo darbus, elektrinės pastatų ir statinių bei patalpų remonto ir rekonstrukcijos darbus. FNTT Utenos apskrities skyriaus pareigūnai išaiškino, kad atlikdama sutartyje numatytus darbus, nuo 2004 m. liepos mėn. iki 2005 m. rugsėjo mėn. VĮ „Visagino statybininkai“ iš VĮ Ignalinos atominės elektrinės nupirko 9 370 tonų netauriųjų (juodųjų) metalo laužo ir atliekų už      2 283 761 Lt. Minėta statybos bendrovė įsigytą metalo laužą –  9 218,4 tonos – pardavė dviem Lietuvos ir vienai užsienio įmones. Už parduotą metalo laužą valstybinė įmonė „Visagino statybininkai“ 2004 m. gavo 918 688 litus pajamų, o 2005 metais – 1 231 099 litų pajamų. Pagal buhalterinės apskaitos dokumentų duomenis, VĮ „Visagino statybininkai“, pirkdama metalo laužą iš VĮ Ignalinos atominės elektrinės ir vėliau jį parduodama, uždirbo 236 965 Lt grynojo pelno.

FNTT Utenos apskrities skyriaus pareigūnai atskleidė, kad įmonė „Visagino statybininkai“, supirkdama ir parduodama kitoms įmonėms metalo laužą, neturėjo šiai veiklai vykdyti reikalingos licencijos. Įmonė „Visagino statybininkai“ ir jos vadovas kaltinami padarę nusikalstamą veiką, nustatytą Baudžiamojo kodekso 202 str. 1 d. ir 3 d.

Baigto ikiteisminio tyrimo medžiaga perduota Utenos rajono apylinkės prokuratūrai kaltinamajam aktui surašyti.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas