LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Spalvotųjų metalų laužo prekeiviai įtariami sukčiaudami nuslėpę beveik milijoną eurų mokesčių

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba, bendradarbiaudama su Klaipėdos apskrities valstybine mokesčių inspekcija, išaiškino bendrovę, užsiimančią šešėline prekyba spalvotųjų metalų laužu. Įtariama, kad sukčiaudama bendrovė išvengė sumokėti ne mažiau kaip 0,8 mln. eurų mokesčių į valstybės biudžetą.

Atskleidus mokestinio sukčiavimo schemą nustatyta, kad spalvotaisiais metalais prekiaujanti bendrovė per keletą metų iš asmenų Lietuvoje supirko metalo laužo už 5,8 milijono eurų. Siekdami išvengti mokesčių sumokėjimo į valstybės biudžetą, bendrovės atstovai klastodavo dokumentus, juose nurodydami, kad metalo laužas pirktas iš Kipro ir Didžiosios Britanijos įmonių. 

FNTT Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais atliko per 60 kratų Klaipėdoje, Kretingoje, Šilutėje, Šilalėje, Skuode, Šiauliuose, Naujojoje Akmenėje, Mažeikiuose ir Radviliškyje. Kratų metu rasti ir paimti daiktai ir dokumentai, patvirtinantys fiktyvią bendrovės prekybą su užsienio įmonėmis.

FNTT Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai sulaikė keturis asmenis, jiems pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo stambiu mastu, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir dokumentų klastojimo. Įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės: periodinė registracija policijos įstaigoje, rašytinis pasižadėjimas neišvykti. 

Atliekamą ikiteisminį organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas