LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Šiaulių kavinėje naudojantis kompiuterine sistema buvo slepiami mokesčiai

Šiaulių miesto apylinkės teismas nagrinėja Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apskrities skyriaus tyrėjų baigtą baudžiamąją bylą, kurioje uždarosios akcinės bendrovės „Senoji smuklė“ direktorė R. S. ir pati bendrovė kaip juridinis asmuo kaltinami kavinėje-bare „Kapitonas Morganas“ apgaulingai tvarkę buhalterinę apskaitą ir neteisingai teikę duomenis apie gautas pajamas. Paskaičiuota, kad nuo 2005 m. gruodžio mėn. iki 2008 m. birželio mėn. kavinė gavo daugiau nei 800 tūkstančių litų pajamų ir nuslėpė daugiau nei 185 tūkstančius litų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių.

 Nustatyta, kad kavinėje-bare „Kapitonas Morganas“ apskaitai buvo naudojama kompiuterių programinė įranga „R-Keeper“. Naudojant šią įrangą tik dalis gautų pajamų fiksuota buhalterinėje apskaitoje. Neapskaitytos iš klientų gautos pajamos programoje buvo fiksuojamos kaip „nemokėtojai“. Ikiteisminio tyrimo metu atskleista, kad kavinė-baras per kelerius metus už lankytojams suteiktas maitinimo paslaugas iš viso gavo 873 043 litus pajamų, o į valstybės biudžetą nesumokėjo 185 264 litų mokesčių.

Šiaulių miesto apylinkės teismui perduotoje baudžiamojoje byloje kavinės direktorė R. S. ir pati bendrovė „Senoji smuklė“ kaltinami apgaulinga apskaita ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu. Už įvykdytas nusikalstamas veikas gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas