LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

PVM sukčiavimo byla – 17 kaltinamųjų į teismą, 1 milijonas litų į valstybės biudžetą

Vilniaus miesto 2 apylinkės teismui perduota 76 tomų apimties baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl sukčiaujant įgyto valstybės biudžetui priklausančio daugiau kaip 1 milijono litų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) pareikšti 17 fizinių ir juridinių asmenų. Ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apskrities skyriaus pareigūnai.

Picture_001.jpg

Nustatyta, kad 12 fizinių asmenų nusikalstama veika tęsėsi keletą metų. Veikdami organizuotomis grupėmis, kaltinamieji klastojo trijų jokios realios veiklos nevykdančių uždarųjų akcinių bendrovių PVM sąskaitas faktūras, kasos pajamų ir išlaidų orderius bei kitus dokumentus, pagal kuriuos šios įmonės tariamai Lietuvos ūkio subjektams pardavė prekių ir paslaugų daugiau nei už 10 milijonų litų. Ikiteisminio tyrimo metu atskleista, kad pinigai būdavo pervedami į šių įmonių sąskaitas, o vėliau išgryninami. Gauti pinigai, nesumokėjus valstybei mokesčių, tarp kaltinamųjų būdavo pasidalinami įvairiomis proporcijomis.

Tyrimui vadovavusio Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros skyriaus prokuroro Vytauto Kukaičio teigimu, šis tyrimas buvo ne tik sudėtingas, bet ir labai sėkmingas – kryptingai vykdant proceso veiksmus valstybei jau atlyginta beveik 1 milijono litų dydžio žala, nusikalstamos veikos bendrininkams inkriminuota 740 nusikalstamų epizodų.

Picture_004.jpg

Pasak prokuroro, tyrimo metu buvo taikomos įvairios procesinės prievartos priemonės, beveik visi įtariamoje nusikalstamoje veikoje dalyvavę asmenys teismo buvo suimti, areštuoti jų žemės sklypai, namai, piniginės lėšos, stebimos įmonių banko sąskaitos. Kaltinimai pareikšti ir į nusikalstamos veikos schemą įsitraukusiems realiai veiklą vykdančių šildymo, vėdinimo, dujotiekio, metalų prekybos ir kitų įmonių vadovams.

Picture_015.jpg

Kaltinamiesiems inkriminuojami Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsniai už sukčiavimą (182 str.), neteisėtą įmonės veiklą (203 str.), neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą (220 str.), apgaulingą apskaitos tvarkymą (222 str.), dokumento suklastojimą ir panaudojimą (300 str.). Už sunkiausią iš jų numatyta baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas