LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Prieš teismą stos sukčiavimu kaltinami draudimai

 Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba kartu su Generaline prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl dokumentų klastojimo, piktnaudžiavimo ir sukčiavimo, apgaule įgyjant 4,8 milijono litų nacionalinės paramos lėšas, skirtas kiaulių draudimo įmokų kompensavimui. Ikiteisminio tyrimo metu dar 3,2 milijono litų kompensacijos išmokėjimas buvo sustabdytas. Kaltinimai pareikšti keturiems atsakingiems draudimo bendrovės darbuotojams ir vienai draudimo bendrovei.

 Tyrime išaiškinta, kad draudimo bendrovių darbuotojai, pasinaudodami galimybe administruoti kiaulių draudimo kompensacijos dydį, pažeisdami draudimo taisyklių reikalavimus, kaip įtariama, suklastojo draudimo polisus ir juose įrašė didesnį kiaulių skaičių. Įtarimai pareikšti dėl devynių suklastotų draudimo polisų, pagal kuriuos dviem žemės ūkio subjektams turėjo būti išmokėta daugiau nei 10 milijonų litų kompensacijos. Paskaičiuota, kad iš šios sumos draudimo bendrovės gavo 2,8 mln. litų, siekė dar gauti 2,5 mln. litų. 

 Už įvykdytas  nusikalstamas veikas keturiems kaltinamiesiems gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų nelaisvės, o juridiniam asmeniui – bauda, veiklos apribojimas ar juridinio asmens likvidavimas. Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas