LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Prasideda tarptautinė konferencija, skirta kovai su pridėtinės vertės mokesčio sukčiavimu Baltijos regione stiprinti

Šiandien, rugsėjo 19 dieną, Palangoje prasideda tarptautinė konferencija „Kova su PVM sukčiavimu Baltijos regione - teisinė bazė, prevencija ir tyrimai“.

Dvi dienas truksiančio renginio tikslas – pasidalinti patirtimi apie nusikaltimų tipologijas, sukčiavimo PVM schemas, taikomus metodus joms atskleisti, tyrimus ir prevencijos priemonių taikymą.   Šioje konferencijoje dalyvaus Europos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF), Didžiosios Britanijos Mokesčių ir muitų tarnybos Kovos su organizuotu nusikalstamumu (PVM) skyriaus atstovai, Estijos mokesčių ir muitinės, Latvijos finansų policijos, Olandijos ir Švedijos mokesčių administratorių ir Rusijos Federacijos teisėsaugos institucijų pareigūnai. Lietuvai atstovaus Generalinės prokuratūros, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai ir Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistai.  

Šio renginio metu konferencijos dalyviai daugiausia diskutuos ir aptars atskleidžiamus ir tiriamus tarptautinius, kitaip vadinamus „karuselinio“, pridėtinės vertės mokesčio sukčiavimo atvejus. Pagal vadinamojo „karuselinio“ sukčiavimo schemą didelės vertės, bet nedidelio dydžio prekės (pvz.: bevielio ryšio telefonai, kompiuterių lustai ir pan.) keliauja ES iš vienos valstybės narės į kitą ir iš jos grįžta nepasiekusios galutinio vartotojo. Paprasčiausiai šio sukčiavimo formai reikalingi trys skirtingose dviejose valstybėse narėse PVM  sukčiavimo tikslais įregistruoti ūkio subjektai, nors dažniausiai jų būna bent šeši ar septyni.

Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, panaikinus vidines sienas, esant laisvam prekių judėjimui nusikalstamos veikos, kuriose dalyvaudavo tik Lietuvos ūkio subjektai, gali žymiai išsiplėsti ir už šalies ribų. Analizė, kurią atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai, ir turimi duomenys  leidžia daryti prielaidas, kad į „karuselinį“ PVM sukčiavimą yra įtrauktos ar įtraukiamos ir Lietuvos įmonės. Taigi daugelyje Europos valstybių aptariamas reiškinys – „karuselinis“ PVM sukčiavimas – egzistuoja ir Lietuvoje. Vakarų Europos valstybės jau turi nusistovėjusią praktiką ir yra įgavusios patirties kovojant su „karuselės“ principu vykdomais sukčiavimais.

Pasak Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus Romualdo Boreikos, „pastangos ir veiksmai, leidžiantys sumažinti galimybę pasisavinti PVM, bendradarbiavimas su kitomis institucijomis, galimų šio reiškinio schemų analizė ir prevencija – tai reikšmingiausia  patirtis, kuria pasidalins tarptautinės konferencijos dalyviai“. 

Tarptautinė konferencija „Kova su PVM sukčiavimu Baltijos regione - teisinė bazė, prevencija ir tyrimai“ yra iš dalies finansuojama Europos Komisijos pagal „Hercule“ programą, skirtą stiprinti Bendrijos veiksmams siekiant užkirsti kelią sukčiavimui, kenkiančiam Bendrijos finansiniams interesams.

 

 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas