LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Po FNTT tyrimo prieš teismą stos pinigus pasisavinę medienos prekeiviai ir jiems padėję bendrininkai

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame du Marijampolės apskrities medienos prekybos įmonės vadovai įtariami daugiau nei 150 tūkstančių eurų pasisavinimu iš bendrovės, apgaulingu ir aplaidžiu apskaitos tvarkymu, neteisingų duomenų pateikimu mokesčių administratoriui, o jiems padėję du bendrininkai – dokumentų klastojimu.

Tyrimo metu nustatyta, kad kelerius metus medienos prekyba užsiimančiai bendrovei vadovavęs direktorius iš bendrovės kasos ir banko sąskaitų grynaisiais pinigais paėmė daugiau nei  127 tūkst. eurų, o keletą mėnesių vadovavusi moteris – daugiau nei 24 tūkst. eurų. Išaiškinta, kad tūkstantines sumas paėmę bendrovės vadovai pinigų nesugrąžino ir nepateikė jokių dokumentų, pagrindžiančių jų panaudojimą. Tyrimo metu pareiškus įtarimus dėl galimo turto pasisavinimo, verslininkai pateikė daugiau nei 150 tūkst. eurų vertės paskolų sandorius patvirtinančias sutartis. Paskolų sutartyse buvo nurodyta, kad daugiau nei 127 tūkst. eurų pasiskolino pats direktorius, iš jų daugiau nei 37 tūkst. eurų buvo skirta medienos įsigijimui iš Baltarusijos bendrovės. Tačiau gavus duomenis pagal teisinės pagalbos prašymą paaiškėjo, kad dokumentuose įvardyta Baltarusijos įmonė jokių sandorių su Marijampolėje veikiančia bendrove neturėjo ir pinigų negavo. FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai išaiškino, kad prie pinigų pasisavinimo nuslėpimo fakto  prisidėjo bendrovės direktorės sutuoktinis, kuris, kaip įtariama, suklastojo dokumentus apie 37 tūkst. eurų sumos panaudojimą. Antrasis bendrininkas, anksčiau bendrovėje dirbęs darbuotojas, kaip įtariama, galėjo padėti suklastoti dokumentus dėl daugiau nei 22 tūkst. eurų paskolos, kai keletą mėnesių bendrovei vadovavo turto pasisavinimu įtariama vadovė.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūra. Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas