LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Po FNTT tyrimo prieš teismą stos elektroniniu būdu mokesčius nuslėpęs tauragiškis

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame tarptautinių krovinių pervežimo paslaugas teikiančios bendrovės savininkas, apgaulingai tvarkęs apskaitą ir teikęs melagingus duomenis apie pajamas, įtariamas nuslėpęs daugiau nei 190 tūkstančių litų pelno mokesčio. 

Išaiškinta, kad tauragiškis V. Z. į savo vadovaujamos individualiosios įmonės buhalterinę apskaitą neįtraukė visų už pervežimo paslaugas gautų iš verslo partnerių Vokietijoje ir Rusijoje lėšų. Atliekant tyrimą nustatyta, kad iš Vokietijos atsiųstos sąskaitos iš viso nebuvo įtrauktos į tauragiškio įmonės buhalteriją, o iš Rusijos – tik dalis pateiktų sąskaitų. Be to, atskleista, kad milijonines pajamas gaunančios tarptautinių krovinių pervežimo bendrovės savininkas, siekdamas išvengti mokesčių, 2007 metais elektroniniu būdu pateikė melagingą deklaraciją, joje nenurodydamas daugiau nei 16 tūkstančių litų įmonės lėšų. Dar didesnę pajamų sumą – daugiau nei 1,6 mln. Lt – transporto įmonė nuslėpė 2008 metais, taip pat elektroniniu būdu teikdama deklaracijas. Tyrimo metu apskaičiuota, kad kelerius metus melagingai teikiant duomenis apie gautas pajamas ir apgaulingai tvarkant individualiosios įmonės buhalteriją iš viso nesumokėta daugiau nei 190 tūkstančių litų mokesčių.

Ikiteisminis tyrimas atliktas bendradarbiaujant su Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistais.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Tauragės rajono apylinkės teismui. Už apgaulingai tvarkytą buhalterinę apskaitą ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimą tauragiškis gali būti baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas