LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Po FNTT tyrimo kauniečiui pareikšti įtarimai dėl PVM sukčiavimo

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame automobilių valymo, plovimo ir smulkius remonto darbus atliekančios bendrovės direktorius 39-erių metų S. F. įtariamas sukčiavimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu. Paskaičiuota, kad bendrovės vadovas į buhalteriją neįtraukė sąskaitų faktūrų, kuriose įrašyta suteiktų paslaugų už daugiau nei 600 tūkstančių litų, ir nesumokėjo daugiau nei 130 tūkstančių litų pridėtinės vertės mokesčio.

Atskleista, kad bendrovės vadovas S. F., žinodamas, kad automobilių valymu, plovimu ir smulkiu remontu užsiimanti įmonė išregistruota iš Pridėtinės vertės mokesčių mokėtojo registro kaip neteikianti PVM deklaracijų, kelerius metus už suteiktas paslaugas bendrovės vardu įvairioms Lietuvos įmonėms išrašydavo PVM sąskaitas faktūras.

Bendra sąskaitose faktūrose užfiksuota suma siekė daugiau nei 660 tūkstančių litų, iš jų daugiau nei 130 tūkstančių litų PVM. Išaiškinta, kad įtariamasis neįtraukė šių PVM sąskaitų faktūrų į bendrovės buhalterinę apskaitą, neįregistravo bendrovės PVM mokėtojų registre, nepildė PVM deklaracijų ir jų neteikė mokesčių administratoriui.   

Už apgaulingai tvarkytą buhalterinę apskaitą ir apgaule įgytus daugiau nei 130 tūkstančių litų automobilių valymu, plovimu ir smulkiu remontu užsiimančios bendrovės vadovui gresia maksimali bausmė – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti į Kauno m. apylinkės teismą.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas