LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Po FNTT tyrimo buvusi mokyklos direktorė stos prieš teismą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl buvusios Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos direktorės N. Š., kuri įtariama netinkamai atlikusi savo pareigas ir mokyklai padariusi daugiau nei 43 tūkstančių litų žalą.

Tyrimo metu išaiškinta, kad N. Š., būdama Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos direktore, atsakinga už mokyklos veiklos organizavimą ir valdymą, netinkamai atliko savo pareigas, pasirašydama įsakymus, kuriais į pareigas 2006 metų pabaigoje Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje 0,5 valytojos etato įdarbino vyriausiosios buhalterės seserį. Suklastojus fiktyviai įdarbintos sesers prašymą, ji buvo priimta dar ir pastatų priežiūros darbininke, mokytojo padėjėja, kiemsarge, inžiniere, o vėliau dar ir paskirta pavaduoti sergančią bibliotekininkę ir buhalterę.

64-erių buvusi mokyklos direktorė įtariama patvirtinusi neteisėtus darbo laiko apskaitos žiniaraščius, o daugybę darbų menamai dirbusiai moteriai per kelerius metus apgaule buvo išmokėta daugiau nei 35 tūkstančiai litų lėšų, skirtų mokyklos savarankiškoms funkcijoms vykdyti iš mokinio krepšelio.

Atliekant šį ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta ir daugiau netinkamo buvusios Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos direktorės pareigų atlikimo faktų. Atskleista, kad mokykloje N. Š. vadovavimo laikotarpiu nebuvo nustatyta įsigytų knygų – metodinės ir grožinės literatūros perdavimo bibliotekai naudoti tvarka. Be to, 2010 m. I pusmetį mokyklos garantinis turtas, įsigytas už daugiau nei 7,5 tūkst. Lt, buvo nurašytos nepagrindus jokiais dokumentais. Pažeidžiant teisės aktus neteisėtai buvo nurašyti ir mokyklos sveikatos kabinete buvę 373 Lt vertės medikamentai.

Įtariama, kad dėl netinkamai N. Š. atliktų pareigų Šilutės Pamario pagrindinė mokykla padyrė daugiau nei 43 tūkstančius litų turtinės žalos.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šilutės rajono apylinkės teismui. Už tarnybos pareigų neatlikimą buvusi Šilutės Pamario pagrindinė mokyklos direktorė gali būti baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas