LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Po FNTT tyrimo atskleistas apgaulingas verslo mechanizmas

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyboje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl septynių bendrovių, kurios iš uostamiesčio kredito unijos gautas paskolas panaudojo ne pagal paskirtį ir dalį lėšų, apgaulingai tvarkant apskaitą, pasisavino.

 Baigtame tyrime atskleistas apgaulingas verslo mechanizmas, kai 7 bendroves įkūrę sutuoktiniai, iš vienos Klaipėdos kredito unijos paėmė daugiau nei 1 mln. 370 tūkst. eurų dydžio paskolas. Šios paskolos buvo skirtos žemės sklypų pirkimui, detaliųjų planų rengimui, inžinierinių tinklų projektavimui ir tiesimui. Gavusioms paskolas bendrovėms formaliai vadovavo jauni ir verslo patirties neturintys asmenys, kurie tik vykdydavo sutuoktinių nurodymus. Tyrimo metu surinkta duomenų, kad bendrovės, gavusios tikslines paskolas, daugiau nei 330 tūkstančių eurų panaudojo ne pagal paskirtį, o įtariamieji iš bendrovių kasų paimtų beveik 230 tūkstančių eurų panaudojimo nepagrindė jokiais buhalterinės apskaitos dokumentais. Įtariama, kad šios piniginės lėšos buvo pasisavintos.

 Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūra. Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas