LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Penkerių metų laisvės atėmimo bausme nuteistas uostamiesčio verslininkas

Klaipėdos apygardos teismas birželio 23 dieną dėl sukčiavimo, turto pasisavinimo, dokumentų suklastojimo ir panaudojimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo (iš viso dėl aštuonių nusikalstamų veikų padarymo) nuteisė bendrovės „Oliveda“ direktorių Ž. L. Teismas skyrė jam galutinę subendrintą bausmę – penkerius metus laisvės atėmimo ir 140 MGL (5 271 euro) dydžio baudą. Anksčiau du kartus už panašaus pobūdžio nusikalstamas veikas teistas verslininkas buvo suimtas teismo salėje.

Baudžiamojoje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai, o jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūra. 

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad uostamiesčio bendrovė „Oliveda“ faktiškai nevykdė jokios veiklos, o jos vadovas, klastodamas buhalterinės apskaitos dokumentus, imitavo prekių pirkimą iš Klaipėdos, Kauno, Šiaulių bendrovių. Pagal suklastotas sąskaitas faktūras realiai pinigai nebuvo mokami, o tik įtraukiami į buhalterinę apskaitą, tačiau valstybės biudžetui privalomi sumokėti mokesčiai nebuvo sumokėti ir pasisavintas didelės vertės bendrovės turtas.

Tyrimo metu išaiškinta, kad bendrovės „Oliveda“ direktorius Ž. L. faktiškai vadovavo dar kelioms veiklos nevykdančioms bendrovėms. Kelių tokių bendrovių direktoriais buvo paskirti socialiai pažeidžiami asmenys. Vienas iš jų buvo baigęs tik pagrindinę mokyklą, o kitiems asmenims už paskyrimą direktoriumi buvo žadama sumokėti nuo 500 iki 2 000 litų atlygį, tačiau neretai pinigai nebūdavo sumokami. Naudojantis šiomis bendrovėmis, buvo išrašomi suklastoti buhalterinės apskaitos dokumentai, kurių pagrindu buvo vengiama mokėti valstybei mokesčius bei savintasi pinigines lėšas.

Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas aukštesniajam teismui.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas