LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Pasaulio valstybių finansinės žvalgybos padalinių susitikime svarstytas pirmasis bendras dokumentas

Gegužės pabaigoje Hamiltone (Bermuda) vyko EGMONT grupės, jungiančios pasaulio valstybių finansinės žvalgybos padalinius, plenarinė sesija. Joje dalyvavo 217 delegatų iš 92 valstybių ir jurisdikcijų bei 12 nevyriausybinių organizacijų. Šioje plenarinėje sesijoje Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai atstovavo direktoriaus pavaduotojas Valdas Grendelis ir FNTT patarėjas Igoris Kržečkovskis.

Egmont_Final.jpg

Plenarinėje sesijoje pagrindinis dėmesys ir diskusijos buvo skirtos parengtai EGMONT grupės finansinių žvalgybos padalinių chartijai aptarti. Pagrindinės Chartijos nuostatos yra susijusios su finansinės žvalgybos padalinių statusu, grupės darbo tikslais bei principais, veiklos finansavimu. Visų EGMONT grupės narių statusas turi atitikti nustatytą Chartijoje finansinės žvalgybos padalinių apibrėžtį. Vadovaujantis nustatytais EGMONT darbo grupės principais, finansinės žvalgybos padalinys negali iš kito padalinio gautos informacijos platinti ar naudoti kitais tikslais be išankstinio informaciją teikiančio finansinės žvalgybos padalinio sutikimo. Taip pat šia Chartija finansiniai žvalgybos padaliniai įpareigojami užtikrinti gaunamos informacijos apsaugą.

70530014.jpg

Diskusijų dėl Chartijos metu EGMONT grupės pirmininkas atkreipė dėmesį, kad konfidencialumo pažeidimas yra vienas iš rimčiausių EGMONT grupę vienijančių keitimosi informacija principų pažeidimų. Buvo pabrėžta, kad už informacijos saugumo reikalavimų pažeidimus valstybių finansinės žvalgybos padaliniams gali grėsti pašalinimas iš EGMONT grupės.

Artimiausiu metu visi EGMONT grupės nariai gaus galutinį Chartijos teksto variantą. Vėliau finansinės žvalgybos padaliniai turės suderinti šį tekstą pagal savo nacionalinius teisės aktus bei raštu informuoti EGMONT grupės pirmininką apie sutikimą prisijungti prie Chartijos bei įgyvendinti jos reikalavimus. Iki šiol nėra pasirašytas joks tarptautinis dokumentas, kuris nustatytų EGMONT  grupės tikslus bei veiklos principus.

70530017.jpg

EGMONT grupė buvo įsteigta 1995 m. birželio 9 d. Briuselyje. Nuo įsteigimo momento į ją buvo priimta daugiau kaip 100 narių, kuriuos vienija organizacijos veiklos principai. Nuo 1999 m. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba yra pripažinta visateise nare ir jai yra suteiktas finansinės žvalgybos padalinio statusas.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas