LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Palangoje išaiškinti nelegaliai veikiantys svečių namai

Vakar, gegužės 13 dieną, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apskrities skyriaus pareigūnai atliko patikrinimą svečių namuose Kungis Inn, esančiuose Palangoje, Užkanavės gatvėje.

Patikrinus internete besireklamuojančius svečių namus Kungis Inn buvo gauta duomenų, kad jie veikia neįsteigus įmonės, o patalpas nuomojantys asmenys neturi verslo liudijimo apgyvendinimui ar paslaugų teikimui. Nustatyta, kad svečiai už kambarių nuomą atsiskaitydavo dviem būdais – banko kortelėmis ir grynaisiais pinigais. Atsiskaitant banko kortelėmis būdavo naudojamas banko kortelių nuskaitymo įrenginys, o atsiskaitant grynaisiais pinigais nebūdavo išrašomos jokios sąskaitos. Taip pat FNTT Klaipėdos apskrities skyriaus pareigūnai tikslina pirminius duomenis apie tai, kad keli  svečių namų darbuotojai dirbo nelegaliai.

2008_05_13_viesbutis.jpg

Patikrinimo metu nustatyta, kad svečių namai Kungis Inn beveik dvejus metus nelegaliai svečius apgyvendindavo 5 kambariuose. Internete skelbiama, kad svečių namų Kungis Inn dviviečių numerių kainos svyruoja nuo 100 iki 140 Lt už parą dviem svečiams liepos–rugpjūčio mėnesiais, 70–110 Lt už parą kitu metų laiku.

Šiuo metu FNTT Klaipėdos apskrities skyriaus pareigūnai surinktus duomenis analizuoja. Jei bus nustatyta, kad be leidimų veikiančių svečių namų Kungis Inn veiklos mastas ir per metus gautos pajamos viršija 500 MGL (beveik 65 tūkstančių litų) sumą, svečių namų savininkui gresia baudžiamoji atsakomybė pagal Baudžiamojo kodekso 202 str. (Neteisėtas vertimasis ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla). Už šiame straipsnyje įvykdytą nusikalstamą veiką numatyta maksimali atsakomybė – laisvės atėmimas iki dvejų metų.  Jei paaiškės, kad svečių namų veikla neviršijo 500 MGL, savininkui gresia administracinė atsakomybė pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 173 str. (Neteisėtas vertimasis komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla), pagal kurį vertimasis komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla neturint licencijos (leidimo) veiklai, kuriai reikalinga licencija (leidimas), ar kitokiu neteisėtu būdu, panaudojant šiai veiklai nelegaliai dirbančių asmenų darbą, užtraukia baudą nuo šešių iki dešimties tūkstančių litų su pagamintos produkcijos, įrankių, žaliavos ir gautų pajamų iš šios veiklos konfiskavimu.

2008-05-13 15_43_0003_2.jpg

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas