LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Organizuota grupuotė uoste sukčiavo PVM

Finansinių nusikaltimų tyrimo Klaipėdos apskrities skyriaus pareigūnai kartu su Klaipėdos apygardos prokurorais po dvi savaites trukusių operatyvinių ir baudžiamojo proceso veiksmų sulaikė 11 klaipėdiečių, kurie įtariami sukčiavę pridėtinės vertės mokesčio (PVM) srityje. Įtariama, kad nusikalstama grupuotė valstybės biudžetui nesumokėjo beveik pusės milijono litų PVM, o iš Klaipėdos įmonių pasisavintų lėšų suma siekia beveik 3,5 milijono litų.

Grupuotės organizatorius I. M., kartu su bendrininkais vykdydamas nusikalstamą veiklą, į PVM sukčiavimo schemą įtraukė 2 Klaipėdos bendroves, užsiimančias laivų remontu bei kita ūkine veikla Lietuvoje ir užsienio valstybėse. Pagal pirminius ikiteisminio tyrimo duomenis nustatyta, kad nusikalstama grupuotė nuo 2005 metų pradžios naudojo suklastotas  PVM sąskaitas faktūras ir kitus buhalterinės apskaitos dokumentus. Juose buvo fiksuojama, kad uosto teritorijoje veikusioms bendrovėms tariamai suteikiamos paslaugos ar parduotos prekės. Bendrovės pinigus pervesdavo į jokios veiklos nevykdančių 7 bendrovių banko sąskaitas arba pateikdavo dokumentus, kad su jomis buvo atsiskaityta grynaisiais pinigais. Pervestuosius pinigus iš banko sąskaitų formaliai paskirti tokių bendrovių direktoriai išgrynindavo ir grąžindavo uoste veikiančių bendrovių vadovams, kartais, klastojant dokumentus, buvo imituojami atsiskaitymai grynaisiais pinigais.

Vėliau grupuotės nariai į analogišką PVM sukčiavimo schemą įtraukė dar 5 statybų ir kitas paslaugas Klaipėdoje teikiančių įmonių.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo atlikta 19 kratų,  aptikti neoficialūs algalapiai ir surinkti kiti duomenys, kad dalis pinigų, gautų vykdant  neteisėtą veiklą, buvo skirta mokėti atlyginimus „vokeliuose“ bendrovių darbuotojams.

FNTT Klaipėdos apskrities skyriaus pareigūnai sulaikė 11 asmenų, dviem iš jų teismas skyrė kardomąją priemonę – suėmimą 1 mėnesiui.

Dėl šio fakto FNTT Klaipėdos apskrities skyrius tęsia pradėtą ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 182 str. 1 d. ir 2 d. (Sukčiavimas),  183 str. 2 d. (Turto pasisavinimas), 24 str. 6 d. (Bendrininkavimas ir bendrininkų rūšys), 222 str. 1 d. (Apgaulingas apskaitos tvarkymas), 223 str. 2 d. (Aplaidus apskaitos tvarkymas), 300 str. 1 d. (Dokumento suklastojimas ar suklastoto dokumento panaudojimas arba realizavimas).

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas