LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Nuo FNTT bėgęs įtariamasis atsidūrė už grotų

Balandžio 12 dieną pridėtinės vertės mokesčio sukčiavimu įtariamas J. M., pateikęs naujus neteisėtai įgytus asmens dokumentus, kėsinosi kirsti Lietuvos Respublikos valstybės sieną, todėl Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų buvo sulaikytas ir perduotas FNTT tyrėjams. Tyrimui vadovaujantis prokuroras dėl įtariamojo suėmimo skyrimo kreipėsi į teismą. Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas patenkino prašymą ir priėmė nutartį suimti 3 mėnesiams įtariamąjį, kuris kėsinosi pabėgti iš Lietuvos.

Vilniaus m. apylinkės prokuratūra, vadovaujanti ikiteisminiam tyrimui dėl didelės vertės sukčiavimo ir jį kontroliuojanti, vienam iš organizuotos grupės narių J. M. paskyrė kardomąją priemonę – dokumento, tai asmens paso, paėmimą. Vilniaus rajono gyventojas įtariamas, kad kartu su bendrais panaudojo paties vadovaujamos įmonės buhalterinės apskaitos dokumentus ir kitoms bendrovėms neva pardavė prekių už beveik 6 mln. litų. Įtariama, kad pasinaudojęs sukurta pridėtinės vertės mokesčio grobstymo schema J. M. kartu su kitais įtariamaisiais pasisavino beveik 900 tūkstančių litų pridėtinės vertės mokesčio.

Tyrimo metu FNTT tyrėjai gavo duomenų, kad šis asmuo, Migracijos tarnybai pateikęs melagingą informaciją, neva jo asmens pasas yra pamestas (o ne realiai paimtas byloje prokuroro nutarimu), gavo naujus asmens tapatybės dokumentus – asmens pasą ir tapatybės kortelę, kuriais naudodamasis  gali išvykti iš Lietuvos. Gavę šią informaciją ikiteisminio tyrimo pareigūnai kovo mėnesio pabaigoje mėgino surasti įtariamąjį ir prokuroro nutarimu paimti naujus asmens dokumentus, tačiau tai teigiamų rezultatų nedavė. Tyrimo metu nedelsiant buvo paskelbta paieška, kurios teigiamų rezultatų ilgai laukti nereikėjo – balandžio 12 dieną sukčiavimu įtariamas J. M. buvo sulaikytas tuomet, kai mėgino kirsti Lietuvos sieną.

Sulaikius įtariamąjį atsirado galimybė netrukdomai tęsti tyrimą ir buvo išvengta ekstradicijos ar asmens perdavimo pagal Europos arešto orderį procedūros.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas