LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Neteisėtai naftos produktus pardavinėjusi bendrininkų grupė stos prieš teismą

 Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame 8 fiziniams ir 2 juridiniams asmenims pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo stambiu mastu, dokumento klastojimo, neteisėtos įmonės veiklos ir vadinamojo pinigų plovimo pagal Baudžiamojo kodekso 216 str. 1 d. (Nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimas). Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Generalinė prokuratūra. 

 Pagal ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis išaiškinta, kad kelių juridinių asmenų savininkai ir vadovai kartu su savo darbuotojais, subūrę bendrininkų grupę, 2003 m. balandžio – 2004 m. vasario mėn. organizavo fiktyvių dokumentų išrašymą neteisėtai įgytų naftos produktų legalizavimui.  Nustatyta, kad už parduotus naftos produktus buvo gauta daugiau nei 1 milijonas litų pajamų. Iš jų daugiau nei 150 tūkst. litų pridėtinės vertės mokesčio, mokėtino į valstybės biudžetą.

 Atliktame ikiteisminiame tyrime išaiškinti 6 epizodai, kai remiantis suklastotais dokumentais Prienų, Radviliškio ir Pakruojo rajonuose buvo parduota 2 237 tonos mazuto ir 13 tonų dyzelinio kuro. Dyzelinis kuras buvo parduodamas ūkininkams, o mazutas naudojamas kūrenimui. 
 

 Baudžiamojo kodekso 182 str. 1 d. (Sukčiavimas), 300 str. 1 d. (Dokumento suklastojimas ar suklastoto dokumento panaudojimas arba realizavimas), 202 str. 1 d. (Neteisėtas vertimasis ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla) ir 216 str. 1 d. (Nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimas) nustato baudžiamąją atsakomybę už šį nusikaltimą – laisvės atėmimą nuo dvejų iki septynerių metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas