LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Nelegalūs mėsos prekeiviai iš Alytaus dalį produkcijos parduodavo Didžiojoje Britanijoje

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl nelegalių mėsos prekeivių, kurie, įtariama, mėsos gaminius parduodavo ne tik savo namuose ir Alytaus bei Varėnos turgavietėse, bet dalį jos realizuodavo asmenims, turintiems parduotuves Didžiojoje Britanijoje. Įtarimai dėl neteisėto vertimosi ūkine veikla pareikšti dviem Alytaus rajono gyventojams.

Pirminiais tyrimo duomenimis, neįsteigę įmonės, neregistravę individualios veiklos ir nepranešę mokesčių administratoriui apie pradėtą vykdyti individualią veiklą, G. J. kartu su savo seserimi I. N. iš Lietuvos tiekėjų įgydavo skerdieną. Iš jos antisanitarinėmis sąlygomis savo namuose, esančiuose Alytaus raj., Punios sen., Medukštos k., sodų bendrijoje „Dzūkija“, pagamindavo vytintus, sūdytus ir rūkytus mėsos gaminius. Atskleista, kad neturėdami licencijos (leidimo) tokiai veiklai vykdyti, mėsos produkciją brolis ir sesuo parduodavo namuose ir turgavietėse, o dalį jos – ir Didžiojoje Britanijoje.

FNTT Kauno apygardos tyrėjai kartu su Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos ir Alytaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojais, atlikę kratas I. N. Namuose, rado namų sąlygomis pagamintų mėsos gaminių. Neįteisintose mėsos tvarkymo patalpose buvo rasta daugiau nei 1,4 tonos rūkytų, sūdytų, vytintų kumpių, lašinių, dešrelių ir kt. Nelegalią veiklą vykdančio jos brolio G. J. namuose rasti dar 992 kg namų sąlygomis pagamintos produkcijos. 

FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai atliko kratas ir kitų nelegalia mėsos produkcija be apskaitos dokumentų prekiavusių asmenų namuose ir prekybos vietose.

Dėl šio fakto FNTT Kauno apygardos valdyba tęsia pradėtą ikiteisminį tyrimą. Baudžiamasis kodeksas nustato, kad dėl neteisėto vertimosi ūkine veikla gresia maksimali iki 4 metų laisvės atėmimo bausmė. 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas