LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Nelegalią prekybą dyzeliniu kuru organizavusiems sutuoktiniams pareikšti įtarimai

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apskrities skyriaus pareigūnai kauniečiams sutuoktiniams A. R. (g. 1955 m.) ir I. R. (g. 1959 m.) pareiškė įtarimus dėl neteisėtos prekybos dyzeliniu kuru. Įtarimai pareikšti pagal Baudžiamojo kodekso 202 str. 1 d. (neteisėtas vertimasis ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla).

Ikiteisminis tyrimas FNTT Kauno apskrities skyriuje buvo pradėtas surinkus pakankamai operatyvinių duomenų, kad Kauno mieste, Sargėnuose,  gyvenantys sutuoktiniai, neturėdami reikalingos tokiai veiklai vykdyti licencijos, nelegaliai pardavinėja dyzelinį kurą. Vadovaujantis ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis nustatyta, kad A. R. kartu su žmona I. R. prekiavo dyzeliniu kuru beveik pusantrų metų.

Šią savaitę FNTT Kauno apskrities skyriaus pareigūnai kauniečių individualaus namo kieme sulaikė Kaliningrado srities autotransporto bendrovės darbuotoją, kuris krovininiu automobiliu „Scania“ atgabeno apie 800 litrų dyzelinio kuro. Sulaikytas Rusijos pilietis teigė jau ketvirtą kartą atgabenęs kurą. Atlikus kratas sutuoktinių gyvenamojoje vietoje, individualaus namo ūkiniame pastate buvo aptikta kuro pylimo įranga ir likęs dyzelinio kuro likutis. Nustatyta, kad įrangą ir tris 1 000 litrų tūrio talpas sumontavo įtariamasis A. R. 

Ikiteisminio tyrimo metu atskleista, kad įtariamieji turėjo platų pažįstamų Rusijos tolimųjų reisų vairuotojų ratą, kurie dideliais kiekiais dyzelinį kurą pristatydavo į sutuoktinių namus, kai tranzitu vykdavo per Lietuvą. Išaiškinta, kad per vieną savaitę įtariamieji įsigydavo ir neteisėtai realizuodavo ne mažiau kaip 5 tonas dyzelinio kuro. Kuras buvo perkamas po 2 Lt už vieną litrą ir vėliau parduodamas pažįstamiems kauniečiams po 2,30 lito už vieną litrą.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, kad per visą nelegalios prekybos dyzeliniu kuru laiką įtariamieji pardavė ne mažiau kaip 80 tonų dyzelinio kuro ir gavo daugiau nei 184 000 litų pajamų.

Tęsiamą ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 202 str. 1 d. kontroliuoja ir jam vadovauja Kauno miesto apylinkės prokuratūra.

CIMG2175.JPG    CIMG2808.JPG

FNTT Kauno apskrities skyriaus pareigūnai kratų metu aptiko dyzelinio kuro pylimo įrangą.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas